GES Kurulumu Nasıl Yapılır?

GES kurulumu, enerji kaynak krizleri, yüksek karbon emisyonu gibi nedenlerle güneşten yararlanma teknolojisi olarak geliştirilmiş bulunmaktadır. Tüm dünyada ortak neden olarak bilinen küresel kriz ülke ve insanları farklı kaynak arayışına yönlendirmektedir.

Güneş enerji üretimi sınırsız bir kaynak olarak değerlendirilmeye başlanmış bulunmaktadır. Bu sayede çevreye duyarlı, kesintisiz enerji kazanımı sağlanabilmektedir. Minas Enerji uzun yılların sektör tecrübesi ve profesyonel ekibiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

 

GES Kurulumu Nedir?

GES, güneş enerji sistemi ifadesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Kurulumu güncel teknoloji sistemlerinin en verimli kaynağıdır. Çatılara ve arazilere kurularak sınırsız kaynak güneş enerjisinden yararlanılmaktadır. Geri dönüşü oldukça hızlı ve güvenli bir sistem olarak her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Ancak ges kurulumu profesyonel uzmanlık gerektirmektedir. İhtiyaç sahiplerinin zaman sınırsız minasenerji.com adresinden teknik destek alarak faydalanması önerilmektedir. Dağıtım şirketine müracaat edilerek teknik değerlendirme yapılması gerekmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda güneş panelleri sipariş edilerek adrese teslim alınabilmektedir.

Sistem kurulumu sayesinde fosil yakıt tüketimini düşüreceği gibi karbon ayak izinin azaltılmasını da sağlamaktadır. Sistem teknolojisi birden çok alana kurulum yapabilmeye olanak vermektedir. Kurulum yapılacak yerler arasında çatılar ilk tercih olabilmektedir.

GES Sistemi Kurulumu

Güneş enerjisinden faydalanabilmek amacıyla geliştirilen arazi GES kurulumunda ilk aşama kurulum alanının belirlenmesidir. En yüksek verim alınabilmesi için kurulum yerinin güney cephede olması gerekmektedir. Daha sonra finansal öncelikler ve sistem kapasitesi belirlenerek kullanıcı onayı alınmaktadır.

Bu konuda güvenle hizmet alınacak adres Minas Enerji ilk tercih olarak öne çıkmaktadır. Uzun yılların sektör tecrübesi ve profesyonel ekibiyle fark yaratmaktadır. Güneşin sınırsız gücünü alıcı panellerle enerjiye çevirerek faydalanılmaktadır.

Çatı ya da araziye kurulum yapılarak yüksek kalite enerji kaynağı yaratılabilmektedir. Yüksek mühendislik ve uzmanlık gerektiren sistem https://www.minasenerji.com/arazi-ges-kurulumu  tarafından güvenle kurulmaktadır. Maliyet geri dönüşleri düşünülerek güneş enerji santralleri ilk tercih sistemi olmaktadır.

Yapılan mühendislik çalışmaları sonucunda fiyatlandırma ve tüm detaylar belirlenerek proje karşılıklı onaylanmaktadır. Firma ekibinden zaman sınırsız olarak alınabilecek teknik destek doğrultusunda kurulum yapılabilmektedir.

Kurulum Aşaması Adımları

GES sistemine geçiş yapmak isteyenlere güvenle kurulum hizmeti sunulmaktadır. Ancak kurulum aşamasından önce yapılması gereken teknik değerlendirmeler bulunmaktadır.

Bunlar;

 • Kurulum cephesi, çatı –arazi belirlenmesi,
 • Tasarım ve finansal değerlendirme,
 • Arazi seçimi –çatı özellikleri,
 • Beklenen verimlilik kapasitesi,
 • Kurucu firma ve kullanıcı arasında projenin onaylanması,
 • Ürün tedariki ve santral kurulumu,
 • Ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğu,

Kalite ve güvenlik kontrolü ve kullanıma sunum olarak devam etmektedir.

GES Avantajları

Güneş enerji sistemi kurulumundan sonra kullanılmaya başlamaktadır. Bulunduğu cephenin mutlaka güney olmasına ve güneş ışınlarını doğrudan almasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kurulacak arazi veya çatı konumu büyük önem taşımaktadır. Çalışma sisteminde doğru akım alternatif akıma çevrilerek santrale aktarılmaktadır.

Güneş enerji santrali dağıtım işlemlerinin kesintisiz devam etmesini sağlamaktadır. Güneş panelleri, aldığı ışınları fotovoltaik hücreler sayesinde elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Geleneksel enerji sistemlerine göre güneş enerjisi temiz, güvenli ve sınırsız kaynak olması bakımından öne çıkmaktadır.

GES kurulumunun;

 • Küresel krizlere karşı çözüm sistemi olması,
 • Karbon salınımı bulunmaması,
 • Fosil yakıtlara oranlar temiz bir kaynak olması,
 • Uygun fiyat garantisi,
 • Elektrik abonelerinin evinin çatısına sistem kurabilme olanağı,
 • Kısa sürede maliyetini amorti edebilmesi gibi pek çok avantalı bulunmaktadır.

GES Kullanıma Alanları

Güneş enerji sistemi kurulumu kolay kullanımı güvenli bir teknoloji sistemi olarak geliştirilmiş bulunmaktadır. Tek kaynaktan sınırsız verim alınabilmesi nedeniyle ilk tercih sistemi olmaktadır. Kullanım alanları, oteller, araziler, alışveriş merkezleri, hayvancılık ve sanayi tesisleri olarak bilinmektedir. Ayrıca bu sistem imalathane ve soğuk hava depolarında güvenle kullanılmaktadır.

minasenerji.com adresi günün her saati ziyaret edilerek teknik bilgi alınabilmektedir. Aynı zamanda avantajları göz önüne alınarak sistem kurulum siparişi oluşturulabilmektedir. Doğa dostu bir kaynak olması bakımından sistem Minas Enerji uzmanları tarafından kurularak tam zamanında kullanıma sunulmaktadır. Güneş enerjisi sistemi, alternatif enerji kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Sistem Kurulum Fiyatları

GES sistemi kurulumu dünyanın her yerinde her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Kullanıcı tercihi olarak seçilen alanlara kurulum yapılabilmektedir. Sistem güneş ışınlarından alınan enerjiyi santrallerde dönüştürerek kullanıma sunmaktadır.

Minas Enerji tarafından sunulan kurulum hizmetleri uygun fiyat müşteri memnuniyeti kazanmaktadır. Kısa sürede kendisini finanse eden sistem herkes tarafından tercih edilmektedir. Minas güvencesiyle yapılan kurulumu uzun yıllar güvenle kullanılarak verimlilik sağlamaktadır. Santralden yapılan elektrik dağıtımı güvenle kullanıma sunulmaktadır.

Minas Enerji ekibi ve ileri teknolojileri düşük fiyat yüksek kalite verimlilik ilkesiyle çalışmaktadır. Firma teknoloji sistemlerini en iyi seviyede kullanarak kusursuz kurulumlar yaparak tam zamanında kullanıma sunmaktadır.

Minas Enerji

Minas Enerji 2008 yılında kurularak sektöre giriş yapmış bulunmaktadır. Dünya standartlarına uygun teknolojileri ve ekibiyle farkını yansıtmaktadır. Türkiye’de pek çok ilke imza atarak çalışmalarını yürütmektedir. Enerji sektöründe rekabetçileri karşısında güvenle ilerleyerek güvenilir hizmet sunmaktadır.

Ticari faaliyetlerini enerji üretim ve dağıtımı, yenilenebilir enerji, grup yönetimi ve perakende enerji satışlarıyla sürdürmektedir. Temiz enerji olarak bilinen GES sistemi kurulum ve kullanıma sunumunda öne çıkmaktadır. Vizyoner bakış açısıyla Türk Sanayici ve üreticisine güvenilir hizmet sunmaktadır.

Geleneksel sistemlerini güncele uyumlayıp müşterilerine www.minasenerji.com adresinden 7/24 erişim olanağı sunmaktadır. Güneş enerjisi sistemi GES konusuna sektörün öncüsü olarak yoluna devam etmektedir. Hizmette kalite ve güven adresi olarak sektörde ilk tercih firması olarak tanınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir