Gelin Saçı ve Makyaj Önerileri

Düğün günü bir gelinin en önemli tamamlayıcı hazırlığı saç ve makyajıdır. Bu konuda büyük titizlik gösteren kadınlar, düğünden aylar önce gelin saçı ve makyajı hakkında bilgiler edinmeye başlıyor. Gelin saçı ve makyajı konusunda araştırma yaparken gelinliğin modeli, yüz şekli ve cildin renk tonu gibi detayları göz önünde bulundurmanızda fayda var. 

Her ne kadar fotoğraflarından beğendiğiniz bir saç modeli veya makyaj tonu sizin için doğru bir tercih olmayabilir. Gelin saçı ve makyajı hakkında hazırladığımız öneriler ve bilgilendirmeler ışığında, düğün günü sabahın erken saatlerinde kuaförünüzün yolunu tutabilirsiniz. 

Gelin Saçı Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin saçı modeli arayışına girmeden önce yüz şekliniz ve saç tipiniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Böylece size en uygun saç modelini bulmanız kolaylaşacaktır. Ne istediğinize karar verdikten sonra, bulunduğunuz şehirde alanında iyi olduğunu düşündüğünüz kuaförlerden destek alabilirsiniz. 

Kuaför seçimi yaparken, kuaförün daha önce hazırlamış olduğu gelin saçı modellerini görmenizde fayda var. Ayrıca düğünden önce saç ve makyaj provası yapan kuaförlerle çalışmanız daha doğru olacaktır. Böylece hem yüzünüze hem de zevkinize uygun bir model üzerinde karar verebilir, olumsuzluklarla karşılaşma riskini azaltabilirsiniz.

Gelin saçı modeli seçerken, gelinliğin modeli de belirleyici olacaktır. Sırt dekolteli, boncuk veya dantel işlemeli olması, duvak modeli ve uzunluğu gibi detaylar, gelin saçının daha sade, abartılı, toplu veya açık olması konusunda kolaylık sağlayacaktır. En çok tercih edilen gelin saçı modelleri ise topuzlar, atkuyruğu, açık dalgalı veya düz saç, örgülü saç olarak sayılabilir.

Yüz Şekline Göre Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Cildinizin renk tonuna uygun bir makyaj, hem doğal bir görünüm kazandıracak hem de güzelliğinizi ortaya çıkaracaktır. Oval yüz şekli için gelin makyajında kontör tekniğinin alın, dudak üzeri ve çenede kullanılarak yüzün ovallikten uzaklaşması sağlanır. 

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz, gelin makyajınız için elmacık kemiklerinizi öne çıkaracak teknikler uygulanması daha doğru olacaktır. Yuvarlak yüz şekli için gelin makyajında gözlerin ve dudakların daha ön planda olduğu seçenekler önerilmektedir. Kara yüz şeklinde ise yüzü yumuşatacak teknikler (cilt renginden koyu fondöten, elmacık kemiklerin şakaklarına allık ve üst dudakta yoğun ruj gibi) önerilmektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir