Sevgililer Günü için Çiçek Seçimi

Özel günler arasında sevgililer gününün yeri bambaşkadır. Sevgilinize seçeceğiniz çiçek tercihinizde Kütahya Çiçekçi tarafından sunulan önerileri dikkate alabilirsiniz. Özellikle sevgililer gününe özel olarak sunulan Kütahya Çiçekçi aranjmanlarını seçerek sevgilinizi mutlu etmeniz mümkün.

Gül

Sevgiliye çiçek gönderimi yaparken genellikle kırmızı güllere yer veriliyor. Tek gülün yanı sıra gül buketlerine de yer açabilirsiniz. Bunun yanı sıra papatyanın masumiyeti ile gülün aşkı ifade eden güzelliğini bir araya katan bir uyumdan da faydalanmanız doğru bir seçim olacaktır.

guzel-kirmizi-gul1

Leylak

Leylak ilk görüşte aşkı anlatan bir çiçek olup genellikle sana ilk görüşte aşık oldum demenin sembolü olarak sevgiliye ya da eşe sunulabilir.

 

Orkide

Orkide çiçeği genellikle kırılan kalbi onarmak, özür dilemek için tercih edilse de özellikle gösterişten mutlu olan sevgili için doğru tercih olacaktır. Sevgiliye gönderilen orkide aynı zamanda sevgilinize değer verdiğiniz ve saygı duyduğunuz anlamını da içerir.

Karanfil

Karanfil güzel kokusu ile mest eden bir çiçek olup kırmızı ve mor renkleri sevgiliye sunulabilecek çiçekler arasında yer alıyor. Özellikle mor karanfil çok nadir bulunması sebebi ile tercih edilirken derin aşkı simgelemektedir. Kırmızı karanfil ise saf sıcak aşkı ifade eder. Romantizmi sunmak için ise beyaz karanfil demeti için de güllere ya da beyaz ve kırmızı karanfillere yer açabilirsiniz. Karanfili tek olarak da sevgilinize sunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir