Asma Tavan Modelleri

Bir odanın orijinal tavanının altına asma tavan modelleri monte edilir; bu nedenle ikinci bir tavan olarak kabul edilir. Bu tavanın temel amacı, monte edildiği bir odanın görünümünü ve çekiciliğini geliştirmek için kanal veya boru hatlarını gizlemesidir.

Ofislerde ve konutlarda asma tavan modelleri tercih sebebidir. Bunun temel nedeni, odaya verdiği zarafet ve profesyonel görünümden kaynaklanmaktadır. Bu tavanlar, eski ve yıpranmış tavanları olan evler ve ofisler için özellikle tavsiye edilir. Asma tavan modelleri sadece evlerin ve / veya ofislerin dekorunda göze çarpan bir nokta olarak ortaya çıkmaz, aynı zamanda değerlerini de olumlu yönde etkiler. Ayrıca, borularınızı tamir ettirmeniz gerektiğinde, asma tavanlar monte edildiyse oldukça kolay bir tadilat olabilir. Arızalı boruya veya hatta erişmek için sadece bir panelin çıkarılması çoğu zaman yeterli olacaktır.

Odanıza asma tavan monte etme fikrini düşünüyorsanız, piyasada bulunan farklı tiplerinin farkında olmalısınız. Bu yazıda, tüm yaygın asma tavan tiplerini ele aldık. Onlar hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Saklı Izgaralı Asma Tavanlar

Asma tavanınızla pürüzsüz ve temiz bir görünüm istiyorsanız, saklı bağlantılı olanları tercih edin. Bu tip asma tavan modelleri, ızgara sistemini akustik fayanslar kullanarak gizler. Gizli kavramalı asma tavanı monte etmenin avantajı, çekici ve estetik görünümünden gelir. Kapak tarafında, onarım amacıyla tavanın üzerindeki alanlara kolay erişime izin vermez.

Alçıpan ve Alçılı Asma Tavanlar

Bu tip asma tavan modelleri, tiyatrolar, lobiler ve oditoryumlar vb. gibi kamu binalarının farklı bölümlerinde yaygın olarak kullanılır. Basit hafif gösterge çelikleri teller üzerinde asılıyken, farklı karmaşık şekillerde mevcut olan bu tavan tipi için özel çerçeve bileşenleri özel olarak geliştirilmiştir.

Alçıpan ve alçı asma tavan montajının en büyük yararı, odanıza kattığı değerdir. Odanıza çağdaş bir görünüm kazandıracak farklı bir tasarıma sahiptir.

Yangına Dayanıklı Asma Tavanlar

Yangına karşı dayanıklılığı nedeniyle bu tip asma tavan modelleri tercih edilir. Yangına dayanıklı özel olarak tasarlanmış bir malzemeden yapılmıştır. Yangına dayanıklı dereceli asma tavanların montajı, geniş bilgi ve beceri gerektirdiği için uzmanlar tarafından yapılması gereken bir süreçtir. Ayrıca, bu tip tavanlarda kullanılan aydınlatma armatürleri de yangına dayanıklı bir malzeme kullanılarak yedeklenmelidir. Basitçe söylemek gerekirse, kanalların ve boruların onarım ve bakımına erişim sağlayan paneller dahil olmak üzere bu tip asma tavanın her bir parçası yangına dayanıklı gereksinimleri karşılamalıdır.

Kapsüler Asma Tavanlar

Bu tip asma tavan modelleri, şeritler veya plakalar şeklinde mevcut kapsüler elemanlar içerir. Kafes çerçeveye sahiptir. Bu çerçevenin vurgulanıp vurgulanmayacağı veya gizli kalması ev sahibinin seçimidir. Kapsüler asma tavanların diğer tiplere kıyasla tercih edilmesinin yaygın bir nedeni, tasarımdaki esnekliklerini içerir. Ayrıca, bir kapsülün hasar görmesi durumunda kolayca onarılabilir. Ayrıca belirli bir kapsülü değiştirme seçeneğiniz de vardır.

Kapsüler asma tavanlar ayrıca farklı tiplere ayrılır. Metalden yapılmış dikdörtgen veya kare modüllerden oluşan tavanları tercih edebilirsiniz. Bu tip kapsüler asma tavan, delikli yüzeyi ile bilinir. Metal korozyondan etkilenmeye eğilimlidir; böylece korunmaları için kendilerine koruyucu bir kaplama uygulanır. Kapsüler asma tavanların bir diğer tipi hücresel tavandır. Farklı şekillerde mevcuttur.

Alüminyum Asma Tavanlar

İster bir apartman dairesinde küçük bir banyo ister büyük bir endüstriyel binada bir konferans salonu olsun, görünüşünü ve cazibesini artırmak için alüminyum asma tavan modelleri tercih edebilirsiniz. Doğal ve elektrik ışığının düzgün bir şekilde yansıtılmasını sağlayan metal bir yüzeye sahiptir. Böylece, odanızın iyi aydınlatılmış ve ferah görünmesini sağlayabilir. Herhangi bir odaya sığma ve çekiciliğini artırma yeteneği, bu tip asma tavanın birçok kişi tarafından tercih edilmesinin ana nedenidir.

Alüminyumun dayanıklı bir malzeme olduğu bilinmektedir. Parlaklığını ve büyüklüğünü korumak için geniş bir bakım gerektirmez. Çevre dostu özellikleri nedeniyle insan sağlığı için güvenli olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle tıbbi kurumlarda kullanılması tavsiye edilir. Birçok ebeveyn, sahip olduğu geniş mülkler nedeniyle bu tür asma tavanların çocuk odalarına monte edilmesini tercih eder.

Popüler olmasının nedeni, ev sahiplerine özel stil seçenekleri verme yeteneğinde yatmaktadır. Ayrıca, farklı şekil ve boyutlardaki odalar için uygundur. Bu tip alüminyum asma tavan, odanızın ışık efektlerine dikkat ediyorsanız, evinizin iç kısmına sanatsal ve güzel bir görünüm verebilir.

Asma tavan için https://www.ceylanlarmetal.com/metal-asma-tavan-sistemleri tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir