Beyaz Cilt İçin Doğal Maskeler

Kadınların birçoğuna açık renk ten tonu çok yakışır. Özellikle yüz bölgesinde cildin hem pürüzsüz hem de daha açık ten renginde olması kişi için birçok yönden avantaj sağlar. Bu avantajlardan biri de çil, göz altı morluğu, sıkılmış sivilce izleri ve benzeri gibi görüntüleri göstermemesidir. Bunlar ne yazık ki pek hoş bir görünüme sebep olmaz. Bu yüzden beyaz ten sizin için avantaj. Eğer siz de cilt rengini bronzlaşmak isteyenlerin aksine açmak isteyenlerden iseniz siz değerli okuyucularımız için yazdığımız bu yazıyı kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda cilt beyazlatmaya yönelik bazı doğal tariflerimiz var.

beyaz cilt
beyaz cilt

Yüz Beyazlatan Doğal Tarifler

Beyaz ten konusunda siz değerli okuyucularımıza ilk tavsiyemiz kuşkusuz ki limon olacak. Çünkü limon bu konuda birebir etki sağlıyor. Peki nasıl yapılır? Önce limonu ortadan ikiye ayrın ve bir yarısı ile yüzünü ovalayın. Bu işlemi gece yatarken yapabilirsiniz. Sürdükten sonra yıkamadan yatmanızı tavsiye ederiz. Sabah uyandığınız zaman bol soğuk su ile durulayın. Bu işlemi her gün yapın. Ayrıca limon kararmış dirsekler ve dizlere sürüldüğünde de beyazlatıcı etkisini gösterir.

cilt beyazlığı
cilt beyazlığı

Beyazlatma konusunda bir diğer tarifimiz ise pirinç maskesi olacak. Bir miktar pirinç unu ve bir çay bardağı sütünü birbirine karıştırın. Maske kıvamına getirin ve cildinize sürün. Yaklaşık yarım saat kadar bu maske ile bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir