Bohem Stili

Moda ve giyim hepimiz için önem taşıyor ama aramızda öyle insanlar da var ki, hatta belki bu çok uzağınızda değil, anneniz, kızınız falan modaya çok da uymak yerine kendi stillerini yaratıyorlar.

Nitekim bu tarz insanların nereye giderlerse gitsinler, kendi tarzlarından ödün vermediğini, dahası her ortama bu tür giysileri uydurduklarını görüyoruz.

İşte kimilerimiz ille de spor, kimilerimiz ille de klasik derken, bazılarımız da ille de bohem diyor. Dilerseniz bu stile biraz daha detaylı olarak bakalım.

bohem giyim modası
bohem giyim modası

Bohem Stilin Özellikleri

Bu stilin özelliklerine baktığımızda karşımıza çıkan belli başlı parçalar ve renkler var. Örneğin bu stile uygun olarak giyinen asla aşırı parlak canlı renkleri tercih etmiyor.  Baharat tonları bu tarz giyinen insanların tercih ettiği renkler.

Desen olarak bakıldığında karşımıza ağırlıklı olarak şal deseni çıksa da, çiçek deseni de kullanıyor bu insanlar ve giyilen eteklerde tahmin edeceğiniz üzere ille de uzun etek diyorlar yani maksi boy diyorlar. Buna ilaveten yaz kış uzun elbiseleri de göz ardı etmemeli.

Bohem tarzı
Bohem tarzı

Dantel, örgü, tığ işi örgü bir yine yaz kış demeden giymiş birini görürseniz bohem stilde giyindiğinden emin olabilirsiniz.

Kovboy çizmeleri, ille de püskül , volanlı şapkalar, bohem botlar, üst üste takılan taştan, tahtadan yapılan kolyeler karşımıza çıkan diğer detaylar.  Flare ve İspanyol paça pantolonları da unutmamak lazım bu stilde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir