Beyaz Saçlardan Nasıl Kurtuluruz ?

Yaşlanmanın en büyük belirtilerinden bir tanesi de saçlarda çıkan beyazlardır. Belli bir yaştan sonra pek çok erkek bir kadın daha yavaş yavaş beyaz saçlar  çıkmaya başlar.  Kötü bir görünüme sebebiyet veren  beyaz saçı  önlemek için her birimiz binlerce yöntemine başvurulur.

saç
saç

Bazı kişilerde yaşla alakası olmayan durumlar nedeniyle de ortaya çıkan beyaz saç can sıkıcı  hale gelebiliyor.  Bazı genetik veya çevresel faktörler genç yaşta kişilerde beyaz saç oluşturabiliyor. Peki çözüm sadece boyamak mı? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza ve yazılara doğal çözümü anlatacağız.

Beyaz Saçlara Son

Saçlarınızda farklı nedenlerle ortaya çıkan beyazları evde çok kolay bulabileceğiniz birkaç tane malzeme ile doğal bir kür hazırlayarak yok edebilirsiniz. Yanlış duymadınız. Saç boyası yapmaktansa evde kendi kendimize saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz.  Fakat bu yöntemi düzenli ve asla vazgeçmeden sürekli uygulamamız gerekiyor.  Birkaç uygulamadan sonra farkı siz de göreceksiniz. Peki nedir bu uygulama?

saç beyazlaması
saç beyazlaması

Bu noktada size tavsiyemiz patates olacak. Patates doğal bir renklendiricidir. Bir çok kumaş ve saç boyasının içinde de bulunan patates beyazlarınızı önleyecek. Bu kür nasıl hazırlanır? 5 tane orta boy patates soyun ve  kabuklarını bir kap içerisine koyun. Üzerine su ekleyin. Kısık ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakın ve kabukları süzgeçte süzün ve bu suyu temiz saça uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir