Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Operasyonunda Korkuları Kaldıran Teknik

Estetik cerrahi vücudunuzun herhangi bir yerinin daha güzel görünmesini sağlamak için yapılan güzelleştirme ya da yeniden yapılandırma işleminin bütünüdür. Çoğu insanın estetik cerrahi en çok uygulanan estetik operasyon burun ameliyatlarıdır. Kazalar ya da alınan çeşitli darbeler sonucundan deformasyona uğramış olan burunun yeniden düzeltilmesinin yanı sıra kişilerin memnun olmadıkları burunlarından daha estetik bir görünüme kavuşturulması sağlanıyor.

burun estetik 3d maske
burun estetik 3d maske

Burun Estetiği Operasyonunda Kişilerin Yaşadıkları Endişeler

Birçok kişi burun ameliyatı denilince çekinceler yaşayabiliyor. Herhangi bir yanlış uygulama, ameliyat sonrasında beğenmeyeceğiniz bir burun ile karşılaşma ihtimali ya da ameliyat sonrası iyileşmenin yeterli oranda gerçekleşmeyeceği korkusu burun operasyonu yaptırmak isteyenlerin en büyük korkularıdır. Özellikle uzun saatler süren operasyon deneyimi de kişileri bu estetik uygulamadan uzaklaştırabiliyor. Bu ve buna benzer sıkıntıları ortadan kaldırmayı ve daha güvenli bir burun estetiği operasyonu oluşturmayı başaran Dr. Yakup Avşar, kendi geliştirdiği çalışma ile dünyada da adından söz ettirmeyi başardı.

Burun Estetiği Operasyonuna Yeni Soluk

Burun estetiği operasyonu diğer adı ile Rinoplasti en sık uygulanılan ve de en çok tercih edilmekte olan estetik operasyonların başında geliyor. Fakat bazı kişilerin her ne kadar operasyon yaptırmak istese de yaşadığı korkular bulunuyor. Bu alanda büyük bir yenilik çalışmasına imzasını atan Dr. Yakup Avşar, burun estetiği operasyonuna farklı bir boyut getirip kişilerin yaşadıkları korkuların yersiz kalacağı işlemleri tüm dünyaya tanıttı.

Burun estetiği operasyonu burna yeni bir şekil vermek, nefes alma güçlüğünü ortadan kaldırma ya da her ikisinin beraber yapılabildiği operasyonlardır. Burun ucunun şekillendirilmesi, burun kemik yapısının düzeltilmesi, devinasyon onarımı gibi ameliyatlarda uygulanabilen bu yöntem hem kapalı hem de açık burun ameliyatlarında uygulanabiliyor.  Dr. Yakup Avşar’ ın kendi tekniği olan bu çalışma Mikro Rinoplasti adını aldı.

avsar estetik
avsar estetik

Nasıl Bir Operasyon Uygulamasıdır?

Doktorun tamamen kendi tasarımı olan mikro motor uçları kullanılarak yapılan burun estetiğinde en zor alanlara ulaşılması için burun üzerinde çok ciddi uygulamaların yapılmasına gerek kalmadan işlem tamamlanabiliyor. Mikro kamera yardımı ile estetik müdahale alını yaklaşık 20 kat büyütülebiliyor. Böylelikle daha az müdahale ile daha çok işlem daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Burna uygulanacak olan müdahaleye göre yaklaşık 2,5 saat süren operasyon sonrasında diğer uygulanan tekniklere göre daha kolay bir iyileşme süreci yaşanıyor.

3D Mask Tekniği ile Öngörülü Operasyon

Kişilerin burun operasyonundan en büyük çekincelerinden bir diğeri de operasyon sonrasında arzu ettikleri burna kavuşup kavuşmayacakları ya da burnun yüzlerine uygun olup olmayacağı ile ilgili yaşadıkları çekincelerdir. Günümüzde birçok estetik cerrah bilgisayar ortamında yüz tarama işlemi yaparak kişilerin operasyon sonrasında karşılaşacakları burun ve yüz şeklini sunabiliyor. Fakat Dr. Yakup Avşar bu operasyon uygulaması öncesinde kişilerin gerçek anlamda nasıl bir yüz ve burna kavuşacaklarını hissederek gözlemlemelerini sağlamak amacı ile 3D mask yöntemini geliştirdi. Avşar maskesi olarak da dünyada bilinen bu uygulama ile kişilerin öncelikle hali hazırda olan yüz şeklileri maske olarak çıkarılıyor. Sonrasında ise yapılacak olan burun değişimi sonrasında değişim gözler önüne seriliyor. Kişi eski haline ve yeni haline dokunarak ve görsel olarak detaylı inceleyerek kesin kararını kolaylıkla verebiliyor.

3D Mask Tekniğinin Faydası

3D mask tekniğinin en önemli faydası hastaların uygulama sonrasında karşılaşacakları burun ve yüz değişimini net olarak görebilmeleri yatıyor. Bu sayede hasta en az stres ile ameliyatta girerek daha raht bir operasyon geçirmiş oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir