Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolu

Harika ve kusursuz bacaklara sahip olmanın yolu bir anlamda selülit olmayan bacaklara sahip olmak anlamına da geliyor. Özellikle bayanların kâbusu olan selüloitler her yaşta kadında görülebilen bir durumdur. Genetik faktörlere göre de oluşabilen selülit yetersiz egzersiz, dengesiz ve fast food beslenme ve bazı içeceklerin fazla tüketilmesi sebebi ile de oluşabiliyor. Selülitlerden kurtulmak için piyasada birçok farklı markaya ait kremler ve benzeri ürünleri görmeniz mümkün.

selülit
selülit

Büyük meblağlara sahip olan bu ürünlere yer vermek yerine evinizde kolaylıkla hazırlayacağınız kür ile de selülitlere elveda diyebilirsiniz. Elbette bu doğal uygulamanın yanı sıra sağlıklı beslenme ve egzersizlere yer vermenizde bu süreç içinde bacaklarınızda daha kısa sürede düzelmeleri görebilirsiniz.

Selülit İçin Zeytinyağlı Türk Kahvesi Kürü

Evde doğal yolar ile selülitlere elveda demek için ihtiyacınız olan 1 çay bardağı zeytinyağı ve Türk kahvesi telvesidir. Bu malzemeleri karıştırarak selülitli bölgeye sürün sonrasında 3 ya da 4 dakika boyunca sert bir şekilde ovun. Diğer bir uygulama ise aynı karışımı selülitli bölgeye sürdükten sonra streç film sarmadır. Bu uygulamada 15 dakika kadar bekletmeniz önerilir.

selülitten kurtulma yolları
selülitten kurtulma yolları

Selülit için zeytinyağlı Türk kahvesi karışımını haftada iki ya da üç kez uygulayabilirsiz. Zaman içinde selülitler de azalmayı göreceksiniz. Bu küre ilave olarak banyoda selülitli bölgeyi tuz ile ovabilirsiniz.  Bol su tüketimi de önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir