Mersin Tatilinde Görülmesi Gereken Yerler

Akdeniz’in en dikkat çeken şehirlerinden birisi Mersin olmuştur. İline en uzak ilçenin yer aldığı Mersin yaz kış birçok insanın tatil için ziyaret ettiği il olmuştur. Masmavi denizi, incecek kum plajları ile birçok tatilcinin özellikle yaz tatili için tercih ettiği ile olan Mersin’de görmeniz gerek birçok turistik yer vardır.

Mersin tatilinizde görmeniz gereken yerlerin en başında Köşekbükü Mağarası gelir. Ovabaşı Köyü sınırlarında olan Köşekbükü Mağarası hem turistik bir gezi alanıdır. Mağaranın en büyük özelliği ise astıma iyi gelmesidir. Mersin tatilinde ziyaret edilmesi ve önünde fotoğraf çekilmesi gereken yerlerden birisi de Anamur çayı olmuştur. Dragon Çayı üzerinde bulunan Dibek mevkisindeki mesire yerlerinde balık avlayabilirsiniz.

Mersin
Mersin

Eşsiz Doğası ve Masmavi Denizi ile Mersin

Mersin’de ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisi de Mamure Kalesi olmuştur. Mamure Kalesi Türkiye’nin güneyinde, Mersin’in Anamur ilçesinde kıyı boyu uzanan bir Orta Çağ kalesidir. Mersin akarsu bakımından son derece zengin bir şehirdir. Özellikle görülmesi ve fotoğraf çekinilmesi gereken yerlerden birisi de Ilısu Şelalesi olmuştur. Mersin’in Gülnar ilçesinde bulunan şelale serin ve çok güzel doğaya sahip bir yerdir.

Mersin tatili
Mersin tatili

Mersin’e gelen yabancı turistlerin ziyaret ettiği tarihi mekanlardan birisi Dağpazarı kilisesi olmuştur. Dağpazarı Kilisesi Mersin’e tatil için gelen turistler tarafından her mevsim ziyaret edilen bir tarihi mekandır. Mersin tarihi kalıntılarıyla, doğal güzellikleriyle ve tarihi kalıntılarıyla en çok tercih edilen tatil ve gezi bölgelerinden olan Olba Antik kenti de mutlak görülmesi gereken tarihi adrestir. Cennet Cehennem mağaraları, Kız Kalesi ve Hazreti Miktad Cami görülmesi gereken diğer tarihi yerler olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir