Dünyanın En Güzel Şehirleri

Dünya genelinde bir tur atmak isteyen, tüm dünyayı gezmek isteyen, güzel-çirkin demeden tüm ülkeleri görmek isteyen çok fazla insan var. Ama bazı insanlar da öneri üzerine hareket ederler. Tavsiyelere göre dünya genelinde en güzel ülkeler, en güzel şehirler hangileriyse; oralara gitmeyi daha mantıklı bulurlar. Genel olarak tavsiye edilen en güzel dünya şehirleri, hangileri?

En Güzel Dünya Şehirleri

  • Cape Town

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yer alan Cape Town, gezip gören çoğu kişi tarafından övgüyle anılan bir şehir. Gökdelenleriyle, lüks otelleriyle, doğa harikaları ve daha da fazlasıyla misafirlerini memnun etmeyi başaran bir şehir.

new york
new york
  • Viyana

Bir Avusturya şehri olan Viyana sokaklarında, sizi tarihi kafeler karşılar. Klasik müziğe doyacağınız bu kafelerde, kahvenin de keyfine varabilirsiniz. Tramvayları ile de meşhur olan bu şehir, tatilinizde sizi bekliyor.

  • Hong Kong

Her şey bir arada! Çin’de bulunan bu şehirde, en derbeder mağazalarla en iddialı mağazalar bir arada yer alıyor. Gökdelenler ile şehrin pırıltısı artarken, sanat galerileriyle de kültürü artıyor. Çinlileri merak ediyorsanız, onları Hong Kong’da tanıyın.

  • Petersburg

Rusya kenti St. Petersburg sokaklarında, ciddi anlamda edebiyat havası soluyacaksınız. Rus edebiyatını az çok biliyorsanız, kentin sokaklarında gezerken bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

viyana
viyana
  • Tokyo

Tokyo’yu bilmeyen, duymayan yoktur herhalde. Japonya’nın en gözde kenti olan Tokyo, her yıl birçok misafir ağırlayarak, güzelliğini sayısal olarak da ispatlamış bir şehirdir.

  • New York ve San Francısso

ABD’ye gitmek isteyen çoğu kişi, bu iki şehirden biri için istiyordur mutlaka. Her ikisi de görülmeye değer ve dünya harikası olan şehirler…

  • Venedik

İtalya efsane kenti! Bu şehri tanımak, öğrenmek zor olsa da; dünya genelinde görülmesi gereken efsane noktalardan biri!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir