Gribe Ne İyi Gelir?

Grip sadece kış mevsiminde karşılaştığımız bir hastalık değil elbette. Her mevsim karşımıza çıkabilecek ve bazen de bizi bizden edebilecek türden enfeksiyonel bir rahatsızlık. Bazen bir-iki gün içerisinde atlatırken bazen de haftalarca bu hastalıkla uğraşmak zorunda kalırız. Eğer gerekli uygulamaları yapmazsak; öksürük, burun akıntısı, ateş vs. derken etkileri sürekli artacaktır. Peki bu enfeksiyonu en hafif şekilde nasıl atlatabiliriz?

grip
grip

Gribi Atlatma Yolları

Ağır bir şekilde grip olduğunuzu ve doktora gittiğinizi düşünün. Size ne verecektir? Tabi ki de antibiyotik. Tamam bu ilaçlar faydalı oluyor, ona bir sözümüz yok ama; bu tarz yapay ilaçların vücudumuza 1 faydası oluyorsa 3 de zararı oluyor. Bu şekilde düşünmek gerek. Bu nedenle de doğal yöntemler kullanmak gerek.

  • Limon, portakal gibi ürünleri çok tüketerek vücudumuza C vitamini yüklemesi yapsak, bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye çalışsak, grip için hiç de fena olmaz aslında…
  • Anneler çok iyi bilir, nane-limon çayı gribe çok iyi gelir. Bunun da uygulanmasını şiddetle tavsiye ederim.
  • Zencefille yapacağınız çay da bu dönemde oldukça yardımcı olacaktır. Hatta nane-limon-zencefil karışımı yapıp, içerisine de bal ilave edebilirsiniz.
grip olmak
grip olmak
  • Antibiyotik almamak lazım dedim ya hani… Peki ne yapmalı? Vücudumuzda antibiyotikle aynı etkiyi gösterecek, griple savaşacak doğal bir yol lazım. Sarımsak ve soğan… Sarımsak ve soğanın doğal antibiyotik olduğu herkes tarafından bilinir. Bunları tüketmeyi sevseniz de sevmeseniz de; griple mücadele kullanabileceğiniz çok faydalı bir yöntem.
  • Gribe önlem için de griple savaşırken de; bol meyve tüketmek ve bol su içmek faydalı olacaktır. Ayrıca bol bol istirahat etmeyi, vücudumuza kafi gelecek şekilde uyumayı da ihmal etmeyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir