Çelik Kutu Profil

Çelik kutu profil, kare ve dikdörtgen forma üretilen ve içi boş olan çubuklardır. İçi boş olduğu için paslanmaz ve kaliteli malzemeye sahip olmasının yanı sıra oldukça hafif bir üründür. Sertlik ve mukavemet özelliği yüksek olduğu için özellikle yapı alanlarında kullanımı son derece geniştir. Her biri çelik profilin kullanım alanları farklıdır. Güvenli çalışma ortamları sağlayan çelik kutu profillerin boyu 12 metreye kadar uzatılabilir.

çelik kutu profil

Günümüzde birçok üretim ve yapı sektöründe çelik kutu profilleri, dayanıklılık özellikleri ile tercih edilir. Dış cephe yapımı, inat alanı, makine imalatı, ıslak zemin ve dekorasyon alanlarında yaygın olarak tercih edilir. Farklı form ve özelliklerde üretilen çelik kutu profil tercih ederken doğru seçim için birçok detaya dikkat edilmelidir.

Çelik Kutu Profil Kullanım Alanları ve Üretim Özellikleri

Çelik kutu profil, çelik malzemesinden üretildiği için oldukça sert ve dayanıklı bir malzemedir. Dayanıklılığı ve sertliği sayesinde kullanım alanı da son derece geniştir. Binaların dış cephelerinde ve görsel sütunların üretiminde kullanılan çelik kutu profiller; çatı kaplamalarında, konut inşaatında, korkuluk üretiminde, mobilya ve otomotiv üretiminde, otobüs ve römork gibi taşımacılık sektörlerinden sıklıkla tercih edilir.

Çelik kutu profiller üretim sırasında kaynak ve soğuk şekillendirmeler ile üretilir. Bu üretim teknikleri doğrultusunda konveyör bantları gibi gıda işleme fabrikalarında, imalat alanlarında ve tarım makinelerinin üretiminde tercih edilen dayanıklı bir yapı ürünüdür.

Çelik Kutu Profil Fiyatları

Çelik kutu profil, üretiminde kullanılan çelik malzemesi sayesinde sert ve dayanıklı bir ürün olmakla birlikte bu özelliği sayesinde geniş bir kullanım alanına da sahip oluyor. Kare ve dikdörtgen formlarda istenilen boy ve özelliklerde üretilebiliyor. İçinin boy olması ise sağlam ve dayanıklı olmasına rağmen hafif olmasını sağlıyor.

Çelik kutu profillerinin fiyatları hakkında tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Kare ya da dikdörtgen kesime göre, istenilen ölçülere ve üretim özelliklerine göre fiyatlarda da artış ya da düşüş görülebilir. Çelik kutu profil malzemelerine yönelik tüm merak ettiklerinizi detaylı olarak https://www.karacapaslanmaz.com/304-paslanmaz-dikdortgen-profil-fiyat-listesi adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir