Kablo Geri Dönüşüm Firmaları

Kablo geri dönüşüm firmaları, günümüzde plastik malzemeli ürünlerin kullanımının artmasıyla birlikte önem kazanmış üretim firmalarının başında geliyor. Plastik maddeler, doğayı ve dolayısıyla da doğada yaşayan tüm canlıların hayatını olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle de doğaya bırakıldığında yüzyıllar boyunca yok olmayan plastik maddeleri geri dönüşüm ile tekrar kullanıma kazandırmak en doğru adımdır. 

Kablo Geri Dönüşüm Firmaları

Doğada yok olmayan ve doğayı kirleten maddelerden birisi de kablolardır. Kabloların içinde bakır ve magnezyum gibi maddeler vardır. Buna rağmen metrelerce uzunluktaki kablolar doğaya bırakıldığında ciddi bir risk unsuru haline geliyor. Geri dönüştürülebilir olan kablolar, geri dönüşüm işlemleri sonrasında tekrar kullanılarak hayata kazandırılıyor. Geri dönüşüm işlemleri sırasında kablonun çalışabilir özelliğine zarar verilmez. Bu sayede atık kablolar, geri dönüşüm sonrasında tüm işlevlerine aynı şekilde sahip olur. 

Kablo Geri Dönüşümü ile Kablolar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kablo geri dönüşüm firmaları bünyesinde fiber optik kablolar başta olmak üzere hemen hemen her kablo türü geri dönüşüme tabii tutulabilir. Kablolar, üzerinde yalıtkan madde içerir. Bu yalıtkan madde, kabloların geri dönüşüm özelliğini daha da arttırır. Bu kablolar, geri dönüşüm ile ayrıştırıldıktan sonra ise birçok alanda kullanılabilir hale getirilir. 

Kablo geri dönüşüm hattında ayrıştırılan kablo çeşitleri; ambalaj malzemeleri başta olmak üzere oyunca üretim sanayisinde, elektrik direği yapımında, çocuk oyun sahalarında, otomotiv sanayinde ve kablo üretiminde tekrar kullanılır. 

Kablo Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Kablo geri dönüşüm firmaları kablo geri dönüşümü işlemlerini profesyonel geri dönüşüm makineleri ile yapar. Bu makinelerde ilk olarak geri dönüşümü yapılacak olan kablolar kırılır, ardından kabloların içinde bulunan bakır malzemesi ve PVC tanecikleri ayrıştırılır. Sonrasında atık kablolar parçacık haline getirilerek titreşimli eleme makinesine getirilir: titreşimli eleme makinesinden kort bezi, PVC, bakır ve metal dört farklı malzeme çıkarılır. 

Bu şekilde fiber kablolardan diğer kablo çeşitlerine kadar tüm arızalı ve çalışmayan atık kablolar tekrar kullanılabilen parçalara ayrılır. Kablo geri dönüşümü ve firmaları hakkında daha detaylı bilgiyi hemen https://www.inanplastics.com/kablo-geri-donusum-hatti adresini ziyaret ederek güven ile alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir