Çocuk Odasını Nasıl Aydınlatmalısınız?

Bebeğiniz çok yakında dünyaya merhaba diyecek ya da var olan çocuk odanız için artık değişiklik yapmak istiyorsunuz. O halde peki yatak odasında aydınlatmayı nasıl yapmalısınız. Çocuklar için oda aydınlatmasının önemi oldukça mümkün. Onları rahatsız etmeden bir ışık sunmak çok daha önemlidir.

çocuk odası dekoru
çocuk odası dekoru

 

Çocuk Lambederleri

Özellikle çocukların çok seveceği ve çizgi film kahramanlarının yer aldığı lambaderler hem odaya şıklık katacak hem de onların yanı başına ışık açmak istediğinizde kolayca kullanabileceksiniz. Ayaklı olan modelleri pek tercih etmemeye dikkat ediniz. Daha çok sabit duran ya da devrilmeyecek aydınlatıcılar tercihiniz olmalıdır.

  • Gözü yormaması da bir diğer önemli ayrıntılı özellikle volt düşük olan aydınlatıcılar seçmelisiniz. Eğer çocuğunuz ders çalışıyorsa o halde sadece çalışma masasına bir aydınlatıcı alarak daha kola ders yapmasını sağlayabilirsiniz.
çocuk odası
çocuk odası
  • Aydınlatıcıların kesici yanlarının olmamasına dikkat ediniz. Her yönden tehlike teşkil etmeyecek olanları seçmek oldukça önemlidir.
  • Lamba seçimlerinizde LED ışıkları tercih ediniz. Bu lambalar daha az göz yoruyor ve daha güzel bir görüş sağlıyorlar.
  • Işık dereceli aydınlatıcıları da tercih edebilirsiniz. İstediğiniz volt ayarını yaparak ana ve yapılana göre tercih yapabilirsiniz.
  • Elbette uzmanlar çocukların gece karanlıkta uyumasını gerektiğini söylüyor. Eğer siz hala bunu başaramadı iseniz sadece prizlere takılan ve odayı çok az aydınlatana priz aydınlatıcılarını da tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir