Doğru Allık Nasıl Seçilir? 

Makyajın tamamlayıcı unsurlarının başında allık geliyor. Fakat pek çok kadın bu kadar önemli ürünü seçerken yaptıkları yanlışlardan ötürü makyajlarının geri kalanını ne kadar iyi bir şekilde yapmış olsalar da sonuç asla istedikleri gibi olmuyor. Dolayısıyla mutlaka doğru allık seçilmelidir.

allık
allık

Önemli Olan Ten Renginiz

Allık seçimi esnasında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey, allığın cilde ve ten rengine uyumlu olması olacaktır. Bu sayede yalnızca makyaj tamamlanmayacak, aynı zamanda cilt istenildiği gibi canlı bir görünüme sahip olacaktır.

Kadınlar eğer isterlerse gündüz ve gece makyajlarında farklı tonlardaki allıklar kullanılabilecektir. Gündüz makyajında doğal ve mat tonlar tercih edilebilecekken geceleri ise ışıltılı allık modelleri arasından seçim yapılabilir.

Koyu renkli saçlı ve esmer kadınlar mümkün olduğu kadar mürdüm tonlarında ve kırmızı renkteki allıklar arasından seçimlerini yapmaları gerekmekte. Sarışın ve beyaz tenli kadınlar ise pembe renkteki allıkları rahatlıkla seçebilirler.

allık seçimi
allık seçimi

Kumral saç rengi olan buğday tenli kadınlar şeftali tonlarındaki allıklar ile istemiş oldukları mükemmel görüntüye oldukça kolay bir şekilde erişmiş olabilirler. Kırmızı, bordo ya da portakal renginde allıklar cildin çok yaşlı görünmesine neden olabilir. Bunun yerine bej, pembe ve şeftali rengindeki allıklar arasından seçim yapılabilir.

Koyu renkte bir göz makyajı yapmış olan kadınlar düşünülenin aksine koyu renkte allık tercih etmemeliler. Bunun yerine mümkün olduğu kadar hafif renkteki allıklar arasından seçim yapılmalıdır. Cildinin hava almasını isteyen ve bunun için hafif makyaj yapmak isteyen kadınlar; ciltlerine fondöten ya da kapatıcı kullanmadan direkt olarak allık uygulayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir