Elmacık Kemiklerinizi Makyaj ile Belirginleştirin

Elmacık kemikleri yüzün ifadesini tamamen değiştirmektedir. Böyle olunca da kadınların büyük bir kısmı makyaj yaparken elmacık kemiklerini mümkün olduğu kadar ön plana çıkartmaya çalışıyorlar.

makyaj
makyaj

Daha Dolgun Elmacık Kemikleri İçin Makyaj Hileleri

Makyaj hileleri ile elmacık kemiklerini belirginleştirmek adına ilk aşamada elmacık kemiklerinin yeri net olarak belirlenmesi gerekmektedir. Seçilecek olan ürünlerin mat tonlarda olması, istenilen sonuçlara elde edilmesi adına önemlidir.

Seçilecek olan bronzer, pudra ya da fondöten ilk aşamada elmacık kemiğinin altına hat boyunca sürülecektir. Ancak kesinlikle elmacık kemiğinin üstüne ya da altına taşma olmamalıdır. Seçilecek olan keskin uçlu fırça, istenilen sonuçların elde edilmesine yardımcı olacaktır. Böylesi bir fırça bulunmuyorsa, kullanılan fırçanın üzerine parmaklar ile baskı uygulanabilir.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Gölgelendirme işleminin ardından allık elmacık kemiklerinin üzerine uygulanmalıdır. En belirgin noktadan şakaklara doğru yatay şekilde uygulanacaktır. Tekrardan fırça kullanılarak yapılan gölgeleme ile allığın kesişmiş olduğu nokta dağıtılmalıdır. Seçilecek olan allık kesinlikle seçilmiş olan makyaj ürünleri ile uygun tonlarda olmalıdır.

Aydınlatıcı ise elmacık kemiklerinin en üstündeki kısma sürülecektir. Ancak bu aşamada doğal bir görünüş elde etmek önemlidir. Bunun içinse fırçalar aracılığı ile bu bölgeye küçük dokunuşlar yapılabilir. En son olarak ise bu bölgeye uygulanan ürünlerin renkleri yumuşatılarak elmacık kemikleri istenilen belirgin hale getirilmiş olur. Tüm bu işlemler doğru şekilde yapılırsa, elmacık kemikleri istenilen görüntüye erişmiş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir