Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim

Penisim vajinaya girmesinin ardından eğer ki partnerin cinsel uyarı ve tepkileri normalin dışında değilse ve buna rağmen parnerini tatmin edemeden, kişinin isteğinden önce boşalma olayına “Erken Boşalma” denir.

İnsanlarımız genellik dile getirmekten korkarlar, utanç duyarlar.Kimseye söyleyemediklerinden yeterli istatistik bilgisine sahip olunamamaktadır. Tahminlere göre 25 yaş altı kişilerin 1/3′ünde , 40 yaşın üzerindeki kişilerde ise %10′unda görülebilmektedir.

Aslında bakıldığında her erkek hayatının bir döneminde bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Hiç yoktan ilk cinsel deneyim esnasında heyecandan veya başaramama endişesinden dolayı bu sorunla karşılaşabilir .

testesteron
testesteron

Penisin vajinaya girmemesinden önce gerçekleşen boşalmaya ileri derecede erken boşalma, penis vajinaya girdikten sonra 1 ile 5 dakika altında gerçekleşen boşalmaya orta derece erken boşalma, 1 ile 5 dakika arasında gerçekleşen boşalmaya da erken boşalma denilmektedir. Erken boşalma da bu şekilde derecelendirilmektedir.

Erkek bu sorunla baş edebilir. Peki nasıl ? İlişki esnasında rahat olması gerekir. Hayatı dair aklındaki olumsuz düşünceleri silip, sadece o ana odaklanması gerekir. Başarısızlık sonuçlanır mı acaba ? gibi düşünceleri de yok etmek gerekir.

Tabi bunlar psikolojik etkenler. Fiziksel faktörlerin de mevcut olması durumunda, bir uzman doktora gitmeniz önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir