İnstagram Gerçek Takipçi Satın Alma

Sosyal medyanın günümüzdeki yerini yadsımak herhalde pek doğru olmaz. Günlük hayattan siyasete ve hatta haberlere kadar birçok şeyi sosyal medya sayesinde öğreniyoruz ve az sayılmayacak bir zamanı sosyal medyaya harcıyoruz. Bu sosyal medya furyası ile birlikte birçok sahte hesap ve sahte takipçi ortaya çıkmaya başladı. Mesela instagram uygulamasını ele alalım, belki de en çok sahte takipçi olan sosyal medya uygulaması olabilir. Buradaki soru bir takipçinin gerçek instagram takipçisi veya sahte bir takipçi olduğunu nasıl anlarız?

İnstagram Takipçileri

İnstagram uygulaması insanların birbirini takip ettiği, birbirleri ile fotoğraf ne anılarını paylaştığı oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulamadaki takipçiler tanıdığımız kişilerden oluşabileceği gibi, eğer istersek tanımadığımız kişileri de takip edebiliriz, ve onlar da bizi takip edebilirler. Bu kişisel olarak tanımadığımız takipçilerin gerçek kişiler olması gerekir fakat günümüzde birçok insanın sahte hesabı bulunmaktadır.

Sahte Hesap

Sahte hesap demek kendi adınızın dışına veya gerçek kimliğinizi belli etmeden, kendinizi gizleyerek veya başka biri gibi göstererek açtığınız sosyal medya hesabıdır. Bu tür hesaplar dolandırıcılıktan sadece eğlenceye, veya bir kişinin paylaşımlarını o kişi sizin onu takip ettiğinizi bilmeden görmek istemeye kadar birden fazla sebep ile açılabilir.

Gerçek Hesap

Gerçek instagram hesapları, sahte hesapların aksine tamamen doğru bilgiler verilerek açılmış ve insanların kimliğini gizlemediği, yanıltma yoluna başvurmadığı hesaplardır. Gerçek instagram takipçisi de bu kriterlere uyan takipçidir.

Gerçek İle Sahte Nasıl Ayırt Edilir?

Sahte bir hesabı gerçeği ile ayırt etmenin belli başlı yolları vardır. Tabii ki bu işi çok ileri seviyeye taşımış insanlar varsa sizin de elinizden bir şey gelmeyebilir fakat bu tür hesaplar çok nadir olmakla birlikte büyük ihtimalle karşılaşılmayacak hesap türlerinden bir tanesidir.

Öncelikle yapılması gereken şey sizi takip etmek isteyen kişi ile ortak takipçilere bakmanızdır. Eğer bir sahte hesabın varlığından şüphe ediliyor ve ortak takipçi bulunuyor ise o kişilere sizi takip etmek isteyen hesabı tanıyıp tanımadığını sorabilirsiniz. Sizi takip etmek isteyen kişinin bir gerçek instagram takipçisi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Fakat her zaman ortak takipçiniz olmayabilir veya var ise de diğerleri tarafından tanınmayabilir.

Yukarıdaki gibi bir durumla karşılaşacak olur iseniz yapılacak mantıklı hamlelerden birisi hesabın içine bakmaktır. Biyografi, fotoğraflar veya hikayelere bakılarak da hesabın sahte mi gerçek mi olduğunun farkına varmak mümkündür. Mesela  sahte hesaplara fotoğraf konulmuşsa eğer çok büyük ihtimal ile son zamanlarda koyulmuştur. Bu tip hesapların bir diğer özelliği ise kendilerini çektikleri yani anlık çekim denilen fotoğraflardan hikayelerine atmayı tercih etmemeleridir.

Profil Fotoğrafı

Bir sahte hesabın profil fotoğrafı genellikle çok uzaktan çekilmiş, yüzü veya diğer fiziksel özellikleri spesifik olarak belli olmayan fotoğraflardandır. Yahut bu profil fotoğrafları bir kişi olmak da zorunda değil, bir hayvan veya manzara fotoğrafı tarzı profil fotoğrafları da sahte hesapların kullandığı numaralardan birisidir. Tabii ki yukarıda bahsi geçen profil şekline sahip olup sahte olmayan hesaplar da olabilir fakat bu tür hesaplar sahte profillerin ortak noktasını oluşturmaktadırlar.

Gerçek Takipçi İçin Ne Yapmalı?

Eğer ki gerçek instagram takipçisi isteniyor ise en kesin yol sadece tanıdığınız kişileri takip etmeniz ve sadece tanıdığınız kişilerin sizi takip etmesine izin vermeniz olacaktır. Fakat siz instagram uygulamasını tanımadığınız insanlarla sosyalleşmek adına kullanmak istiyor olabilirsiniz. Farklı insanlarla tanışmak ve sahte hesaplardan kurtulmak istiyor iseniz yukarıdaki talimatları gözden geçirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Unutmayın ki bir hesabın sahte mi gerçek mi olduğunu kesin bir şekilde bilmek olanaksızdır.

Gerçek takipçi için https://www.organiktakipci.net/instagram-gercek-takipci tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir