İtalya’yı Görmeniz İçin 7 Neden

İnsanlar farklı insanlar, farklı kültürler tanımak için tatil tercihlerini yurt dışında yapmak isterler. Yurt dışından tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği ülkelerin başında gelen İtalya, her anlamda görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Tatil severlerin İtalya’yı görmesi için gerektiren 7 neden vardır.

italya
italya

Öncelikli olarak ülkemizden İtalya’ya gidecek insanların İtalya’yı ziyaret etmesinde ve görmesindeki nedenlerin en başında İtalya’nın kuzeydoğusunda eşsiz manzarası ile yer alan ve gezginlerin uğrak mekanı olan Dolomitler yani İtalya Alpleri gelir. İtalya’ya gitmenizi ve görmenizi gerektiren ikinci neden ise como golü olmuştur. Como gölünde birçok önemli kişiye ait villa bulunur.

Muhteşem Tarih, Eşsiz Mekanlar

Moda ve mobilya tasarımları ile dikkat çeken İtalya’nın en beğenilen kenti olan Milano’yu da mutlak suretle görmelisiniz. 1877’de açılan Galleria Vittorio Emanuele II, dünyanın en eski alışveriş merkezleri yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bir yerdir. İtalya’yı görmeniz gerektiren 4 neden ise aşıklar şehri olan içinde rönesans saraylarının yer aldığı Venedik olmuştur.

italyaya gitmek
italyaya gitmek

Gondol gezisi ile muhteşem dakikalar geçireceğiniz Venedik’te San Marco meydana ve Rialto köprüsü bulunur. İtalya’nın görülmesini gerektiren beşinci neden ise Rönesans’ın beşiği olan Floransa olmuştur. Vecchio Sarayı Arno’nun Ponte Vecchio katedralinide görebilirsiniz. İtalya’nın merkezinde bulunan Toskana’da bulunan şarap mahzenlerini gezebilirsiniz. İtalya’yı görmeniz gerektiren nedenlerden birisi de başkent Roma’dır. Kolezyum, Panteon, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi ve Aziz Petrus Bazilikası gibi sembolik yerler  başkentte yer alan tarihi mekanlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir