Yüzdeki Kırışıklıklara Ne İyi Gelir?

Özellikle yüz bölgesinde sürekli mimikler yaptığımız için belli bir zamandan sonra kırışıklıklar meydana geliyor. Kişinin göz çevresinde yoğun bir şekilde görülen minik izleri özellikle de kadınların moralini çok bozar. Zamanla meydana gelen cilt kırışıklıklarını önlemek için belli başlı önlemler alabilirsiniz. Peki bu mimik kırışıklıkları evde yapacağımız maske veya yağ bakımları ile önlenebilir mi?İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kırışıklıklarını gidermek için uygulayabileceğiniz bazı basit tarifleri anlattık, mutlaka okumalısınız.

göz kırışıklığı
göz kırışıklığı

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağı İle Kırışıklıklara Elveda

Bu yazımızda siz değerli okuyuculara önerimiz doğal yağlar olacak. Bu noktada zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı adeta cilt konusunda mucize yağlardandır. Fakat bu yağların tamamen saf ve doğal olduğundan emin olmanız gerekir.Ayrıca bu yağların her biri cilt nemlendirmesi konusunda bire bir etki yapar.

kırışıklık
kırışıklık

Yağların içinde bulunan antioksidanlar sayesinde cildimiz hızlı ve kolay bir şekilde yıpranmaz. Yani daha açık konuşmak gerekirse kırışıklıklar ertelenir. Peki nasıl uygulamalı? Zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı ile mimik kırışıklıklarının olduğu bölgelere masaj yapın. 5, 10 dakika hafif hafif parmaklarınızla dokunun.

Hindistan cevizi yağı içeriğinde E vitamini vardır.  E vitamini cilt için en önemli vitaminlerin bir tanesidir. Çünkü e vitamini cilde elastikiyet kazandırır. Eski kaybettiği esnekliğini geri verir.  Bu sayede mimik kırışıklıkları eskisi kadar kolay oluşmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir