Kimyasal Peeling Nedir? Ve İşlemin Farkı Nedir?

Günümüzde cilt çevre şartları ve yaşam tarzından dolayı yenilenme gereksinimi içerisine girebiliyor. Bunun için de cildin yenilenip çok daha sağlıklı bir şekilde görülebilmesi için en etkili yöntem kimyasal peeling nedir? Yöntemi olabiliyor. Oldukça sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak isteyen pek çok sayıda kişi, rahat bir süreç sayesinde tamamlanan bu uygulama tarzından yararlanabiliyor. Özellikle cilt yüzeyi ölü hücrelerden en iyi şekilde arındığı için böylelikle ortaya temiz ve duru bir cilt çıkabiliyor. Ciltte oldukça derinlemesine bir temizlik sunan bu yöntem belirli süre boyunca tekrarlanırsa çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Kimyasal Peeling

Ciltte soyma işlemi birçok yöntem ile yapılabilir. Fiziksel peeling sırasında arındırıcı bir özellik olan fırça veya ona benzer bir materyal kullanılır. Bu sayede manuel olarak ölü hücreler ciltten uzaklaşır. Doğal peeling yöntemi ise tamamen doğal materyallerin kullanılması ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu işlem daha çok cilt maskesine benzer. Kimyasal peeling yöntemi de kimyasal materyallerin kullanılması ile oluyor.

Kimyasal Peeling Hangi Amaçlar İle Kullanılır?

Daha çok kimyasal peeling nedir? Sorusuna cevap olarak sivilce izleri gibi sorunları ortadan kaldırmak için tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra başka amaçlar içinde bu işlemden faydalanmak mümkündür. Genellikle kimyasal peeling yönteminin kullanım amacı şu şekildedir;

  • Ciltteki oluşan lekeleri ortadan yok etmek,
  • Yüzdeki hafif olan kırışıkları yok etmek,
  • Kanser öncüsü lezyonları gidermek amacıyla,
  • Ciltte güneş ışınlarından dolayı meydana gelen renk eşitsizliğini ortadan yok etmek için,
  • Ciltteki oluşan pürüzleri gidermek ve daha da pürüzsüz bir cilde sahip olmak için,
  • Duru, taze, yenilenmiş ve sağlıklı bir cilt görüntüsü elde etmek amacı ile bu yöntem uygulanabilir.

Kimyasal Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle bu işlem yaratmış olduğu etkiden dolayı hafif orta gibi daha farklı kategorilerde değerlendiriliyor. Genelde kimyasal peeling nedir, sorusunda uygulamasının 3 başka çeşidi bulunur. Bunlar ise; yüzeysel, derin ve orta olacak şekildedir. Derin peeling diğer yöntemlere göre daha az uygulanır. Çoğu zaman hafif ve yüzeysel peeling yöntemi tercih edilip uygulanır. Siz de böyle bir uygulama için  https://tugbadindar.com/hizmetler/kimyasal-peeling sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir