Legionella Analizinin Önemi Nedir? 

İnsan sağlığını en çok etkileyen bakteri türlerinden biri olan Legionella insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder. Mikroorganizmalar gözle görülür derece büyük olmadığı için bu mikroorganizmaların bulunduğu alanları tespit etmek oldukça zordur. Legionella bakterisi sıcak suyu seven bir bakteri türüdür.

Legionella Analizinin Önemi Nedir

Sıcak su alanlarında sıkça rastlanan bu bakteriler üremelerini de bu alanda gerçekleştirirler. 25 derece ve üstünde sıkça rastlanan bu bakterilerden kurtulmadan önce suda bu bakterinin olup olmadığı, ne kadar olduğu tespit edilmelidir. Legionella analizi bu bakterinin olup olmadığını, bakteri miktarını öğrenmenin en kolay ve en doğru yoludur.

Legionella Bakterisi Nerelerde Yer Alır?

Legionella bakterisi yukarıda belirttiğimiz gibi daha çok sıcak su alanlarında yer alır. Kaplıcalar bakterilerin en fazla yer aldığı alanlardan bir tanesidir. Şifa kaynağı olarak görülen kaplıcalar analiz ve önlem alınmadığı takdirde ciddi hastalıklara davetiye çıkarır. Bu yüzden birçok özel kaplıca tesisi düzenli olarak Legionella analizi yaptırması gerekir. Söz konusu sağlık olunca analizlerin önemi daha çok artar.

Legionella Analizi Yaptırmak

Legionella bakterisi vücuda girmesiyle çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için en doğru olanı Legionella analizlerinin belirli aralıklarla yapılmasıdır. Üreme bakımından hızlı bir şekilde üreyen bu bakteriler adeta tehlike saçar. İnsan sağlığını riske atmamak ve çeşitli hastalıkların önüne geçmek için mutlak olarak Legionella analizlerinden yararlanılmalıdır.

Legionella Bakterisinin Zararları Nelerdir?

Legionella bakterisi oldukça fazla çeşidi bulunan bir bakteri türüdür. 45’e yakın türü doğada bulunur. Bu türlerden 20 tanesi zararlıdır. İnsan ile etkileşime girmesi ile çeşitli hastalıkların başlangıcı oluşur. Özellikle üst solunum rahatsızlığına yol açar. Bu bakteri ciğerlere yapışarak kişilerin nefes almasında zorluk yaşamasına neden olur.

Sigara, alkol kullanan ve kronik hastalıklara sahip olan kişiler bu bakteriden daha fazla etkilenir. Ayrıca bünyesi zayıf olan ve ileri yaşta olan kişileri daha fazla etkiler. Öksürük, ateş ve halsizliğe yol açar. Bu tarz olumsuz durumların yaşanmaması için Legionella analizi kullanılmalıdır. Bazı işletme firmalar insan sağlığını korumak için Legionella analizine başvururlar. Belgeli ve titizlikle yürütülen bir Legionella analizi istiyorsanız https://www.analizistek.com/legionella-analizi sitesini ziyaret ederek hizmet alabilirisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir