Koltuk Takımları Nasıl Temizlenir?

Salonların başrol oyuncuları arasında yer alan koltuk takımları bir mekanın vazgeçilmez parçasıdır. İnsanların dekoratif açıdan stillerini ön plana çıkartabilmelerini sağlayan koltuk takımlarını yoğun olarak kullanılan mobilyalar arasında yer aldığı için temizliği konusunda bazı detaylara dikkat edilmelidir. Koltuk takımları temizliği yapılırken önemli olan ayrıntıları atlamadığınız zaman temizliğinizi en doğru şekilde daha kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Elektrik Süpürgesi Kullanılır mı?

Koltukların geniş olan bölümlerine elektrik süpürgesi ile müdahale ettiğiniz zaman derin temizlik aşamasına geçmeden önce yüzeydeki kirleri toplamış olursunuz. Böylelikle bir sonraki temizlik aşamasına geçiş yaparak koltuğunuzun hijyen koşullarına uygun hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Koltuklar için elektrik süpürgesi kullanacağınız zaman süpürgenin özel uçlara sahip olması gerektiğini de unutmayın. Ayrıca bu elektrik süpürgesinin uç kısmını farklı bölgelerin temizliği için de kullanmamalısınız.

Sert Kıllı Fırça ile Temizlik

Ağır bir şekilde lekelenen ya da fazla tozlanan koltuk takımları için temizlik yöntemi arıyorsanız sert kıllı fırçaları da tercih edebilirsiniz. Bu tür lekeler sert kıllı fırçalar sayesinde kolay bir şekilde çıkabilmektedir. Ancak fırçayı koltuğa çok fazla güç ve kuvvet uygulayarak değil, daha yavaş hareketler ile uygulamalısınız. Aksi takdirde koltuk kumaşına zarar verebilirsiniz.

Evcil hayvan besliyorsanız, firmalar tarafından evcil hayvanlı kişiler için özel olarak tasarlanan koltuk örtülerini ve aparatlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca pek çok farklı yerde bulabileceğiniz yapışkanlı özel ruloları kullanarak da evcil hayvanınızın bıraktığı tüy kalıntılarını kolay bir şekilde toparlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir