Küçük Yatak Odalarını Daha Ferah Hale Getirmenin Yolları

Yatak odanız dar ise bazı detaylara dikkat ederek, odanın daha ferah hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Duvar renkleri, eşya seçimi, perdeler, dolap düzeni önemli olup dikkatli şekilde düzenlenmesi gerekir. Yatak odalarını geniş göstermek için duvarın renklerinin yanı sıra nevresim seçimine dahi özen göstermelisiniz.

yatak odası
yatak odası

Dar Yatak Odalarını Geniş Göstermek için Yapılacaklar

Küçük alanlarda duvar rengi seçerken açık ve parlak renkli olmasına dikkat edin. Duvarın bir kısmını farklı renkte boyadığınız zaman da oda daha geniş görünür. Duvar kağıdı kullanacaksanız yine açık renkli duvar kağıtlarını seçmelisiniz. Odanız dar olduu için fazla eşyadan kaçınmalısınız. Çok fazla eşya görünümü bozacağı gibi odanın kasvetli görünmesine de neden olur.

Yatak odası dekorasyonunda eşya seçimi yaparken mümkün olduğunca eşyaların renklerini birbirine bağlı tonlarda seçin. Gömme dolaplar özellikle küçük yatak odaları için ideal seçimlerdir. Gömme dolaplarınızı desensiz perdeler ile tamamlayın. Stor perdeleri özellikle dar yatak odalarında kullanabilirsiniz.

yatak odası dekoru
yatak odası dekoru

Aksesuar seçiminde ise dikkatli bir çalışma yapın. Duvarınızı kaplayacak şekilde büyük tablolardan kaçınmalısınız. Odanızda aynalara ise bolca yer verin. Ayna, derinlik hissi yaratacağı için odayı geniş gösterir. Askı bölümünü ise kapı arkasına yaparsanız fazla yer kaplamaz ve odanız daha temiz görünür. Çok amaçlı dolap ve raflardan da yararlanabilir ve kullanmadığınız eşyaları orada saklayabilirsiniz. Dolap içlerini ise bol çekmeceli seçmeye özen göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir