Orkide Seçiminde Püf Noktalar Nelerdir?

Özel günlerin vazgeçilmez çiçeklerinden biri de orkidedir. Orkide çiçeği özellikle kutlamalar veya tebrik amacıyla muhataplara gönderilmektedir. Orkide gerek uzun yıllar yaşaması gerekse estetik duruşu ile her ortamda bulunabilecek bir çiçektir.Orkidenin yetiştiği yerin toprağına, su verilme şekline, tohumuna dıştan müdahale yapılıp yapılmamasına göre birçok çeşidi vardır. Genellikle baz ana maddeleri topraklarda yetişen orkidelerin rengi mavi-mor olurken asit barındıran topraklarda turuncu ve kırmızıya yakın bir renkte çiçek açmaktadır. Böylesi farklı renkleri barından orkidelerin dizaynı da çok önemlidir. Bir vazo veya demet içinde orkidelerin dizayn edilmesi çiçeklerin daha da gösterişli olmasını sağlayacaktır. Wish Flower Design kullanılacaksa vazonun renginden büyüklüğüne, çiçeklerin renk uyumuna, kullanılacak demetlerin pozisyonuna kadar her detaya dikkat etmektedir. Bu sayede çicek kendisini göstermekte ve göze hoş bir görüntü sunmaktadır.

Orkidelerin Diri Durması İyi Bir İzlenim İçin Önemlidir

Çiçeklerin renk dizaynı kadar canlı kalması ve diri durması da çok önemlidir. Çiçeklerin bulunduğu yer ve bakımı çiçeklerin ne kadar süre canlı kalacağını belirleyecektir. Diri durmayan canlı görüntü sergilemeyen, boyun kısmının bükük olduğu orkideler muhataba istediğiniz mesajı vermeyecektir. İstenilen mesajı veren orkide renginin ve istenen taze orkidelerin görüntüsünün tespiti doğru bir çiçekçi seçimi ile mümkündür. Orkidelerin bakım sürecinden teslim alınma aşamasına kadar her anda Wish Flower Design yanınızdadır.

Orkideleri Kombinlemek Mümkündür

Orkide tek başına kullanılacağı gibi farklı çiçeklerle de kombinlenebilen bir çiçektir. Her çiçek diğer çiçeklerle kombinlenebilecek bir duruşa ve koku skalasına sahip değildir. Orkidelerin de gayet estetik bir çiçek olması sebebiyle her çiçekle yan yana kombinlenmemektedir. Anemon ve papatya çiçekleri orkide ile kombinlenebilecek çiçeklerdendir. Bu çiçeklerin dokusu ve koku skalası da orkideye yakındır. Zarif ve narin olan bu çiçekler Wish Flower Design ile yan yana getirilerek etkileyici bir görüntü oluşturulmaktadır. Orkideler demet olarak tercih edilebileceği gibi vazoda da tercih edilebilir. Farklı renklere sahip cins orkideler için farklı renk ve eskitme modellerde vazolar Wish Flower Design’da yer almaktadır. Bu sayede orkideleriniz daha tok bir görünüm ile muhatabınıza iletilecektir. Orkidelerin kombin hallerini, vazoda duruş şekillerini ve diğer bilgiler için https://www.wishflowersdesign.com/orkide adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir