Topuklu Ayakkabı ile Yürümenin İncelikleri

Çok sık topuklu ayakkabı giymiyorsanız alışma süreciniz de oldukça zor olacak ve sizler için o topukların üzerinden yürümek adeta kabusa dönecektir. Zamanla giye giye daha doğrusu çok sık kullana kullana artık topuklu ayakkabıda nasıl yürünür kurallarını öğrendiğiniz için zorlanmadan yürüyüş yapabiliyor olacaksınız. O zamana kadar gelin topuklu ayakkabı ile nasıl yürünür bir bakalım.

Topuklu Ayakkabı ile Yürümenin Püf Noktaları

İlk olarak topuklu ayakkabınızı asla dar kalıp olarak almayın. Sizi sıkan bir ayakkabı bir de topuklu olunca çekilmez oluyor olacak.

Küçük Adımlar

Topuklu ayakkabı giydiyseniz yürüme zarafetiniz de çok önemli. Adım atarken oldukça kibar ve mutlaka küçük adımlar ile yürümelisiniz.

Topuklu Ayakkabıda Yürüme Mantığı

Topuklu ayakkabıda yürüme mantığı ilk olarak topuktan sonra ise parmak uçlarından yürümek ile geçer. Yani adım attığınızda yer ilk değen topuk kısmı olmalıdır. Bu sayede çok daha rahat ve konforlu yürüyor olacaksınız.

Dik durun

Topuklu ayakkabı ile öne doğru ya da geriye doğru eğilerek yürümeniz sadece sizlere gereksiz yük yapacak ve yürüyüşünüzü engelliyor olacaktır. Bu sebeple dik durarak ağırlığın eşit dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Ve Rahat Ayakkabı

Topuklu ayakkabı ile konforlu ve doğru yürümenin ilk kuralı kaliteli bir ayakkabı seçmektir. Bu biraz cep yakıyor olsa da sonucuna değiyor olacak. Topuğunun oynamadığı, yere sağlam basan ayakkabılar kişiye daha rahatlık hissi verdirecek ve konfor sağlıyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir