Çiçeklerin Anlamları

Nadiren sevmeyen olsa da tüm kadınlar sever çiçekleri. Bazıları sadece dışarıdan bakmayı severken, bazıları yetiştirmeyi de sever. Onlarla ilgilenmeyi, sulayıp büyütmeyi, kokularını her zerrelerine kadar hissetmeyi severler. Hatta bazı kadınlar çiçekleriyle konuşurlar. Çünkü her canlı gibi çiçeklerin de tatlı dile ihtiyaç duyduklarına inanırlar. Bu zarif kadınlar, iyi ki varlar!

Bilindiği üzere çiçeklerin çok fazla çeşidi var. Ve hepsi de birbirinden güzel denilebilir. Peki bu çiçeklerin bizlere ifade ettikleri bir şeyler var mıdır acaba? Hangi çiçek ne anlama gelir merak ediyorsanız, okumaya devam edin!

Hangi Çiçek Hangi Anlama Gelir?

  • İlk çiçeğimiz, en beğenilen çiçeklerden biri olan GÜL olsun. Herkesin bildiği gibi, kırmızı gül “aşk” anlamına gelir. Ve genellikle kız istemeye giderken vs. kırmızı gül tercih edilir. Beyaz gül ise saflığı ve temizliği simgeler. Sevdiğinize “Benim gönlüm sende” demek istiyorsanız da pembe gül tercih edebilirsiniz.
  • LALE konusunda da eğer kırmızı tercih edilmişse, sevgi dile getirilmiş demektir. Eğer beyaz lale söz konusuysa, yine saflık ve temizlik anlamına gelir.
  • Çok sevilen bir diğer çiçek de PAPATYA. Papatyanın da farklı renkleri olsa da, en sevilen rengi beyazdır. Ve saflığın, temizliğin, masumiyetin simgesidir. Temiz, hiç pislik bulaşmamış bir sevgiyi gösterir papatya.
  • ORKİDE ise zarafeti ve asaleti temsil eden bir çiçektir. Renkli ve birbirinden güzel orkideler bulmanız mümkündür. Hatta sevdiğinize orkide alma fikriniz varsa; farklı renklerde orkidelerin yer aldığı bir buket yaptırırsanız, çok daha etkili olacaktır.
  • Son olarak da KARANFİL’den bahsedelim. Kırmızı karanfiller aşkı temsil ederken, pembe karanfiller şefkat ve hoşgörünün simgesidir.

Çiçekler kadar saf, temiz ve anlamlı sevgileriniz olsun efendim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir