Çocuğunuz Uyku Problemi mi Yaşıyor?

Okul çağı çocuklarının geneli anne ve babası uyanık olduğu müddetçe uyumak istemez. Özellikle çocuğu ilkokul çağında olan ebeveynlerin genelinde rastlanan problemlerin başında bu sorun gelmektedir. “Gece yatmıyor, sabah kalkmıyor.”, ya da “Uykusunu alamadığı için okula gitmek istemiyor.”, gibi cümleleri sık sık kurmaya başladıysanız, artık 6-11 yaş arası çocuklarınızın uyku durumu için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var demektir.

uyku problemi
uyku problemi

Rahat Bir Uyku için Tüketilmesi Gereken Besinler

 

Çocuğunuzun uykuya dalmasını kolaylaştırabilecek besinlerin olduğunu biliyor muydunuz? Bunların başında elbette laktik asit oranıyla dikkat çeken yoğurt geliyor. Onu uyuması için ikna etmeden önce bir kâse yoğurt tüketmesini sağlayabilirsiniz. Böylece uykuya kısa sürede dalar ve aklı evdeki diğer insanlarda kalmadan uyuyabilir. Uyumadan önce yoğurt tüketmesi sadece uyku durumuna değil, beden sağlığına da çok iyi gelecektir.

 

Yoğurt yerine süt de doğru bir seçim olabilir. Ancak süt ürünlerini tüketmek istemiyorsa, rezene çayı da iyi bir uyku getirici olacaktır. Bebekler için de etkili olan uyku için rezene çayı içme formülü, uykuya dalamama problemlerini ortadan kaldırmak için iyi bir aracı olacaktır. Kitap okumak, masal anlatmak, meditasyon melodileri ile uyku halini desteklemek de çocuklar için etkili olabilir. Uyku için gerekli ortam ve şartlar hazırlandığında uykuya dalamama, dolayısıyla da uykusuzluk problemi ortadan kalkacaktır. Belirli bir zaman içerisinde bu durum alışkanlık haline geleceği için uzun süreli olarak uyumama durumunun önüne geçilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir