Hızlı Saç Uzatmak İçin Ne Yapmak Gerek?

Özellikle de kadınların çoğunun sahip olmak istediği şeylerden bir tanesi de kuşkusuz ki uzun saçlardır. Daha uzun ve sağlıklı uzayan saçlara sahip olmak için herkesin belli başlı bakım uygulamaları yapması şarttır. Eğer siz de saçlarınızın eskisinden daha hızlı uzamasını, sağlıklı canlı ve parlak bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için vereceğimiz hızlı saç uzatma püf noktalarını mutlaka okumalısınız.

hızlı saç uzatma
hızlı saç uzatma

Hızlı Saç Uzatan Tarifler

Hızlı bir şekilde saç uzatmak için siz değerli okuyucularımıza ilk tavsiyemiz, yumurta akı olacak. Yumurta akını saçlarınıza sürdükten hemen sonra streçle sarın ve yaklaşık bir saat kadar bekletin ve daha sonra durulayabilirsiniz.

Birçok kişinin bildiği bir başka yöntem ise kuşkusuz ki doğal yağlardır. Aktarlarda herkesin kolay bir şekilde bulabileceği bazı doğal yağlar sayesinde saçlarınız eskisinden daha da hızlı uzayabilir. Bu yağlardan bazıları biberiye lavanta jojoba kekik ağacı ve sedir ağacı yağıdır.

uzun saç
uzun saç

Saydığımız bu yağların eğer isterseniz bir kaç damla birbiriyle karıştırarak. Bir süre kısık ateşte ısıtabilirsiniz. Çok sıcak olmamasına dikkat etmeniz gerek. Hazırladığınız yağ karışımını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekletin.

Son olarak siz değerli okuyucularımıza elma sirkesinde tavsiye ediyoruz. Bu yöntem aynı zamanda da oldukça pratiktir. Bir miktar elma sirkesini saçlarınızı duruladığınız suya ekleyin ve bu suyla saçlarınızı durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir