Çikolata Krizinden Kurtulmanın Yolları 

İnsanların iradesini oldukça ciddi şekilde etkileyen çikolata, bundan dolayı pek çok kişinin uzak durmakta zorlandığı yiyecekler arasında kendine yer bulmakta. Özellikle de kadınların çok büyük bir kısmı diyetlerini çikolata yüzünden bozabiliyorlar. Uzak durmanın mümkün olmadığı düşünülen çikolata karşısında iradeli olmak ise aslında oldukça kolay.

çikolata
çikolata

Yürüyüş Yapın

Yapılmış olan araştırmalara göre çikolata ya da tatlı krizine girildiği zaman 15 20 dakikalık yürüyüş yapmak; tatlı krizinin aşılmasına yardımcı olacaktır. Böylesine bir istek geldiği zaman hemen çikolataya yönelmek yerine derin bir nefes alınarak yürüyüşe çıkılmalıdır.

Çikolata İsteğini Kontrol Altına Alın

Pek çok kişi tatlı krizini yönetmek adına çikolatayı tamamen hayatından çıkartmayı düşünüyor. Böyle olunca da çikolata yenmek istendiği zaman olması gerektiğinden daha fazlası tüketilmeye başlanacaktır. Halbuki çikolataya batırılan bir iki çilek, kakao serpilmiş latte ya da bir çay kaşığı sıcak çikolata ile sade kahveyi karıştırmak; çikolata isteğini azaltmış olacaktır. İlla ki çikolata tüketilmek isteniyorsa, iki üç küçük parça yavaş şekilde tüketilebilecektir.

çikolata krizi
çikolata krizi

Diyetinize Çikolatayı Ekleyin

İlla ki çikolata tüketilmek isteniyorsa, bunun için dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Özellikle çikolata ile süt beraber tüketilebilir. Sıcak çikolata yapılmak istendiği zaman su yerine yağsız süt kullanılabilir. Bitter çikolata cipleri kuru meyve ve tuzsuz ceviz ile karıştırılabilir. Böylece hem açlık hem de çikolata krizi oldukça etkili bir şekilde giderilmiş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir