Dizüstü Çizmeler Nasıl Kombinlenmeli?

Ortaya çıktığı ilk günden bu yana kadınlar tarafından büyük bir beğeni ile kullanılan dizüstü çizmeler, zamanı geçmeyen parçalar arasında kedine yer bulmakta. Ancak düşünülenin aksine bu çizmeler her kadında istenilen güzel görünüme erişmiyor.

çizme
çizme

Vücut Tipinize Göre Seçim Yapın

Öncelikli olarak kilo problemi olan ve kısa boylu kadınların bu tarz çizmeleri kullanmamaları önemli. Çünkü bu tarz durumlarda ortaya istenilenden farklı sonuçlar çıkabilecektir. Genel olarak dizüstü çizmeler söz konusu olduğu zaman kadınlarına akıllarına ilk olarak gelen şeylerin başında etekler geliyor. Fakat kısa etekler ne yazık ki tüm etkiyi bacaklara çekeceği için tercih edilmemelidir.

Bunun yerine diz kapaklarında olacak etekler ile dizüstü çizmeler seçilebilir. Dizüstü etek kullanılmak isteniyorsa da dizden 10 ila 12 cm yukarıdaki etekler tercih edilebilecektir. Pileli etekler ile spor görünüm elde etmek isteniyorsa, bunun için bacakları tam olarak sarmayacak, küçük topuklu ya da topuksuz dizüstü çizmeler arasından seçim yapılabilecektir.

çizme kombini
çizme kombini

Pantolon ile dizüstü çizmeler kombin edilmek istemiyorsa, bunun için öncelikli olarak dar paça pantolon seçilmesidir. Bu tarz kombinler spor kombinler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla seçilecek olan dizüstü çizmeler düz taban olmalıdır. Üzerine ise farklı boyutlardaki kot ceketler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra bacak kısmına tam olarak oturan kumaş pantolonlar ile dizüstü çizmeler kombinlerek ortaya oldukça etkili bir görünüm çıkmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir