Gebelikte Karın Ağrısı Şikayeti

Anne adayları hamilelik döneminde birçok sorun ile karşılaşabilirler. Bu durum hormonel dengelerin değişmesinden kaynaklı olan problemdir. Anne adaylarının hamileliklerinde yaşadığı problemlerden birisi de yaşadıkları karın ağrısı olmuştur. Karın ağrısının bir çok nedeni olabilir. Hamile kadınlarda karın ağrısı ve kasık ağrısı çok fazla hissedilen sağlık problemlerindendir.

gebelik
gebelik

Karın ağrılarının durumu belirtilere göre değişir. Bazı durumlarda dinlenme ile geçen bu hastalık bazı durumlarda da hastaneye yatış ile geçer. Hamiliğin üç ve dördüncü aylarında anne adaylarının kasık bölgelerinde ciddi sorun oluşabilir. Bu ağrı çok keskin bir ağrı olup kişinin vücudunda batmalara neden olabilir.

Karın Ağrısı Belirtileri

Ağrıya neden bilecek etkenler aniden hareket etmedir. Olası hastalığın belirtileri arasında kabızlık, şişkinlik ve gaz oluşumu ağrı şikayetlerinin sebepleri arasındadır. Düzensiz ve hafif şiddetle başlayan ağrılar dinlenmekle geçtiği gibi doğum sancılarının bir benzeridir. Ağrı sıklıkla ve çok baskın şekilde uygulanıyorsa, mutlak olarak doktora başvurmalısınız.

gebelikte sıkıntı
gebelikte sıkıntı

Hamilikte karın ağrısı belirtilerine ateş, bulantı, kusma, idrar yaparken yanma veya idrarda kan gibi şikayetler görülebilir. Karnın alt ve üst bölgesinde şiddetli ağrılar yaşanması söz konusu olur. Hamilelik döneminde yaşanan karın ağrısı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için internet üzerinden araştırma yapılarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gebelikte yaşanan problemin bel ağrısından mı yoksa farklı nedenlerden mi bilinmesi gerekir.  Bunun için ultrason mutlak olarak çektirilmeli ve doktora yorumlandırılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir