Öldüğünde Ne Olur?

Öbür tarafın konusu ya da eksikliği insanlığı rahatsız eden en eski sorgu suallerden biridir. Gezegendeki herkes öldükten sonra başına gelenleri anlamakta zorluk çeker ve zaten bu sorunun yanıtını bilen milyarlarca kişi var. Ne yazık ki, bize anlatamıyorlar, çünkü hepsi öldü.

ölüm
ölüm

Ölümden sonraki yaşamda neler olacağı, bizi nelerin beklediği kuşkusuz herkesi meraklandıran, tedirgin eden bir kavram kargaşası yaratır. Hepimiz ebedi mutluluğa uçacak mıyız? Aramızda olan kötülük, cehennem çukurlarında lanetlenecek mi? Bedenlerimizin süresi dolduğunda, bilincimiz kaybolacak mı? Yoksa bedenlerimiz sırnaşık bir kediye ya da öfkeli bir kurda dönüşerek reenkarnasyona mı uğrayacak?

Beyniniz Işıkları Kapattıktan Sonra Ne Olacak?

Bilim insanı ölümün başlangıç ​​aşamalarını ve süreci anlıyor. İnsan vücudunun bir bataryanın tükenmesi gibi kapanmaya başladığını detayları ile bilirler. Bir ofis çalışanının mesaisi bittikten sonra işyeri ışıkların sönmesi gibi, vücudunuzun hücreleri teker teker yanıp sönmeye başlıyor. Bu devinim, kalp ve beyin aktivitesi durana kadar devam ediyor.

Beyniniz ışıkları kapattıktan sonra ne olur? Varsayımlar ötesi, yine de tam bir gizem. Ölüme yakın deneyimler yaşayan ve sonra tekrar hayat bulan birçok insan, hayat terk ediş tünellerini veya hayatlarını kaybeden sevdikleriyle olan konuşmalarını, başına gelenleri anlatır.

ölümden sonra
ölümden sonra

Tüm bu deneyimler ispatlanabilir değildir; biyolojik kökenlere sahip olabilir, belki de oksijen eksikliği veya vahşi biyokimyasal dalgalanmalarla tetikleniyordur.

Dünyadan sonraki varlığımız ile ilgili karşılaştığımız pek çok sorunun cevabı öyle görünüyor ki, hiç cevaplanamayacak. Belki diğer tarafa geçmiş birisi videosunu çekip, You Tube’da yayınlar ve insanlık rahat eder. Şimdilik ölümün anlamını arayarak, ölüm merakı için sabırsızlıkla bekleyeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir