Oturma Odalarını Süsleyen Sıra Dışı Çiçekler

Çiçekler görsellikleri ile ve güzel kokuları ile evlerin dekoratif ürünlerinden biridir. Genel olarak oturma odalarında daha fazla kullanılmaktadır. Dışarıda gezerken kopartıp evinizde kullanabilir veya kendiniz ekerek saksıda büyütebilir veya hazır alarak evinizde kullanabilirsiniz.

Görsel Şölen Sunan Zambaklar

Oturma odanızda sizde görsel şölen yaratmak istiyorsanız zambaklar tamda sizin için varlar. Hem kokuları ile etrafı saran hem de görsel açıdan bir cümbüş yaratmaktadırlar. Odanıza enerjik bir yapı sağlayacaktır.

Minimal Tarzları Sevenler İçin Kaktüsler

Bu yılın en moda ve sıra dışı parçalarından biri de kaktüslerdir. Büyük boylarda ve küçük boylarda çeşitleri bulunur. Küçük boyda olanlar günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Renk renk saksılarda evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Sizde evinizde sadelikten yana iseniz bu kaktüsler ile evinizi renklendirebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Sukulentler

Günümüzde çok fazla bilinmeyen sukulentler, bir kaktüs türüdür. Bu yüzden  çok fazla su istemeyen ve bakımı kolay olan bir çiçektir. Enerjik bir yapıya sahip olan bu çiçekler ile evinizi dekore edebilir. Size ve misafirlerinize enerji kaynağı olmasını sağlayabilirsiniz. Farklı  renklerde çiçekleri ile vazonuzda renklendirerek evinizin en gözde parçası haline getirebilirsiniz.

Sade Bir Güzellik İçin Orkideler

Oturma odanızda zarafet sağlamak için sade bir güzellikte olan orkideleri tercih edebilirsiniz. Bakımı zor olsa bile açtığı zaman orkideler oturma odanızda size ferahlık sağlayacaktır. Odanızın güneş gören bir bölümünde ve nemli olmasına dikkat etmelisiniz. İstediğiniz renklerde tercih ederek evinizi renklendirebilirsiniz.

Yüzyıllardır Kullanılan Lavantalar

Lavantalar yüzyıllardan beri her alanda kullanılan bir çiçektir. Lavantalar hem kuru olarak hem de taze olarak evlerinizde kullanabiliriz. Mor, pembe ve beyaz renklerde olan bu lavanta çiçekleri ile evimizi renklendirebiliriz. Hem renkleri hem de bizi cezbeden kokuları ile evimizin mis gibi kokmasına aynı zamanda böceklerden de uzak tutmasına yardım eder.

Oturma odanızın rengine göre sizlerde mor, pembe ve beyaz renklerde olan lavantaları tercihinize göre seçebilirsiniz. Mor renkte olan lavantalar, asaleti ve idealleri temsil etmektedir. Beyaz lavanta, dileklerin gerçek olması anlamına gelir. Lavanta ise zarafeti temsil ettiğine inanılır. Sizlerde bu lavantalar ile  saksılar da veya vazolarda evinizi süsleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir