Telepati Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Yunanca kökenli bir kelime olan telepati, günlük hayatta oldukça kullanılsa da anlamı çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. 1930’lardan beri araştırılan ve üstünde durulan bir konu olma niteliğine sahiptir. Telepati en geniş anlamı ile beyin dalgaları ile iletişim kurmak anlamına gelmektedir. Beyinde gerçekleşen kimyasal reaksiyonlar sonucunda beyin enerji dalgaları yaymaktadır ve belirli bir frekansa sahiptir. Aynı zamanda bu sebeple de her canlının bir frekansı bulunmaktadır. Ve canlılar frekansları aracılığıyla titreşim halinde oluyorlar, doğal olarak da aralarındaki mesafe arttıkça da bu titreşim azalmaktadır. Telepati yönteminde ise bu mesafe artsa da frekansları aracılığıyla kurdukları bu titreşim aracılığıyla olan etkileşim hiç azalmamaktadır.

Telepati Ne İşe Yaramaktadır?

Telepati sayesinde kişiler; mesafelerin önemi kalmadan, konuşmadan ve de mimik kullanmadan birbirlerinin düşüncelerini anlayarak iletişime geçmektedirler. Bazı kişiler bu konuda doğuştan yetenekli olsalar da sonradan da bu özellik sonradan da kazanılabilmekte ya da geliştirilebilmektedir. Telepatinin yapılması için en az iki kişi gereklidir. Çünkü telepati, bir kişinin düşüncesini diğer bir kişinin anlaması olarak ifade edilebilmektedir.

telepati

Telepati Nasıl Yapılmaktadır?

Okuduğunuz satırlardan sonra siz de doğal olarak kendinizin telepati yapıp yapmadığını merak etmiş olmalısınız. Bu merakınızı giderebilmeniz için kendinize sormanız gereken soru ise şudur? Hiçbir arkadaşınızı aklınızdan geçirdiğiniz ve onun sizi aradığı ya da onunla sokakta karşılaştığınız oldu mu? Veya benzer bir şekilde sevdiğiniz bir yemeğin bir anda karşınıza çıkması gibi durumlar yaşadınız mı? Telepati, iletişime geçmeden kişilere düşüncelerini aktarabilmek olduğu için, eğer böyle şeyler yaşadıysanız evet siz de telepati yapabiliyorsunuz.

Telepatik olarak düşünce alışı, bir kimsenin zihninden geçen düşünceyi onunla iletişime geçmeden anlayabilmektir. Aynı zamanda duygusal olarak samimiyet beslenen ya da yakın hissedilen kişilere karşı telepati kurulmasının çok daha kolay olduğu da bilinmektedir. Bu sayede yapılan telepatik alış-veriş, kişilerin birbirlerinin düşüncelerini konuşmadan anlayabilmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda günlük olarak da sürekli karşılaştığımız bu gibi durumlar düşünülenin aksine, tesadüf değil telepatidir. Böyle şeyler yaşıyorsanız siz de yüksek ihtimalle telepatik özelliklere sahipsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir