Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hayatın en tatlı koşuşturması birçok kadın için zaman zaman kabus olabiliyor. Gelinlik arayışı, birbiriyle alakasız bir yığın şeye koşuşturma ve karar verme telaşı içerisinde neyin daha önemli olduğunun ayırdına varmak bile oldukça zorlaşabiliyor. Birkaç pratik bilgi almak hem daha sağlıklı kararlar vermek konusunda hem de vakitten kazanmak açısından önemlidir.

gelinlik
gelinlik

Güzellik genel olarak göreceli olsa bazı kurallar taşır. Fazlalık bulundurmamak, kusurları doğru yöntemlerle örtebilmek, eksik görünmemek gibi nüanslara dikkat etmek gerekir. Bunun için atılması gereken en ilk adım gelinlik tercihidir ve vücut ölçülerine uygun olmalıdır.

Hangi Vücut Tipine Hangi Gelinlik Modeli Uygundur?

Omuzlar dar ve kalçalar genişse üst olarak kayık yaka ya da drape taşıyan modeller ile altta prenses etek gibi basenleri saklayan ya da yarım balık gibi şıklık katan modeller tercih edilmelidir. omuzlar geniş, kalçalar darsa eğer, yarım balık modelleri ile beraber V yakalı üst parçalar kullanılmalıdır.

gelinlik modelleri
gelinlik modelleri

Bel oyuntusu olmayan toplu kadınlar için dekolte ile dikkati göğüslere toplamak ve etek başlangıcının belin üstünden olduğu A kesim, Helen modeli gibi seçenekler yardımcı olur. Kum saati tipi denilen bel oyuntusu olan kadınlarda olduğu gibi omuz, bel ve kalçanın aynı genişlikte olduğu ince kadınlarda da her model idealdir. Kısa boy problemi varsa eğer mini gelinlikler ve yüksek topuklu ayakkabılar şık bir görünüm için en uygun seçeneklerdendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir