Vücutta Oluşan Çatlaklar Nasıl Engellenir?

Bayanların en büyük sorunlarından bir tanesi de kuşkusuz ki alınan fazla kilolardan sonra vücudun belirli bölgelerinde ortaya çıkan çatlaklardır. Tabii ki hiçbir kadın vücudunda oluşan bu deforme görüntüyü görmek istemez.

çatlak
çatlak

Özellikle karın ve kalça bölgelerinde yoğun şekilde oluşan bu çatlakları kendi yöntemleriniz ile engelleyebilirsiniz. Siz değerli okuyucular için bu yazımızda doğum sonrasında da sıklıkla meydana gelen bu çatlaklardan nasıl kurtulacağınızın püf noktalarını vermek istedik.

Çatlaklara Engel Olmanın En Etkili Yolu!

Çatlaklara engel olmanın en iyi yollarından bir tanesi bol bol su içmektir. Bir günde tükettiğiniz su miktarı sizin ve bebeğinizin sağlığı için önemlidir. Az su tüketimi maalesef deride kuruluğa ve deformasyonlara sebebiyet veriyor. Bu durum da hiçbir bayanın istemediği bir durumdur.

topuk çatlağı
topuk çatlağı

Suyun yanında asla ihmal edilmemesi gereken bir diğer konuda egzersiz yapmak. Çatlaklar için bitkisel bir formül vermek gerekirse aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz. Eşit miktarlarda hindistan cevizi yağı, buğday özü yağı, limon suyu ve kakao yağını alıp karıştırın. Her gün bu karışını temiz olan cilde uygulayınız. Bu yüzden banyodan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir