Yeni Bir İşe Başlamayı İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kriz dünyanın çoğu bölgesinden işsizlik oranlarının artmasına sebep verdi. Fakat diğer bir sorun ise çalışan kişilerin çoğunun yaptıkları işte mutsuz olması. Aldığınız iş tekliflerinde nelere dikkat etmelisiniz bunları bilmek büyük önem taşıyor.

yeni iş
yeni iş

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Teklif edilen işin kariyer planlarınıza uygun olup olmadığını iyice analiz etmeniz gerekiyor. Görev ve sorumluluklar hakkında kendinizi tanıdığınız ve bildiğiniz noktalara değinmek en önemli faktörlerden birisi.

Her insanın kariyer planında maaş beklentisi bellidir. Girmeyi düşündüğünüz işte yaşam standartlarınıza uygun bir maaş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Unutmayın ki düşük bir maaş ile yaşam standartlarınızı da düşürmek iş veriminizi olumsuz yönde etkileyecektir.

kariyer
kariyer

İş hayatınızda başarılı olmak ve yaptığınız işten hem maddi hem de manevi olarak tatmin olmak için terfi çok büyük bir rol oynar. Araştırmalara göre terfi imkanı olmayan işlerde çalışan kişiler kendi rızalarıyla işten ayrılıyor. Bunun en büyük sebebi ise işin monotonlaşması elbette. Sıkıcı ve üsrekli aynı şeyi yaptığınız bir işte mutluluk seviyeniz zamanla azalacaktır. Kişiden kişiye değişebilen bu durum genel olarak aynı seviyelerde ilerlemektedir.

İdeallerinize uygun bir iş yapamayacak olsanız bile en yakınını seçmeniz huzurunuz açısından büyük önem taşır. Çalışma saatlerini de hayatınızın düzenine göre uygun olarak seçmelisiniz. İş yerinizin çok uzak olmamasına dikkat etmelisiniz yoksa tüm gününüzü yollarda geçirmek veriminizi olumsuz olarak etkileyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir