Yirmili Yaşlarda Özgürlüğe Atılan Adımlar

Yirmili yaşlar şüphesiz hayatınızın en enerjik ve de kafanızın en karışık olduğu bir zamandır. Yapılması gereken çok şey, olması gereken anılar vardır, arkadaşlıklar kurulmalı ve devam etmelidir. Bazen gerçekten önemli olanın ne olduğunu kavramak zordur.  Yirmi ile otuzlar arasında, kendiniz ve hayat hakkında her zamankinden çok şey öğreneceksiniz. Hatalarınız, pişmanlıklarınız, “keşke” leriniz olacak ancak bir birey olarak öğrenip büyümenize yardımcı olacak şey budur.

20li yaşlar
20li yaşlar

Kendi Ayaklarının Üzerinde Durmak

20’li yaşlarda birçok insan ebeveynlerinin evinde yaşamaktan ziyade, yurtta yaşamayı veya başkaları ile yaşamayı seçer. Bu bazı insanlar için geçerli olmasına rağmen, birçoğu bağımsızlığını elde etmek isteğidir. Bir kişi yalnız yaşayarak kendisi hakkında çok şey öğrenebilir. Kendi önceliğinizle ve kendiniz dışındaki hayatta kendiniz için kaygılanmanıza rağmen ayakta kalmayı başardığınızda duyacağınız bir özgüven ve rahatlık vardır.

Birçoğu için yalnız yaşamak, bunun farkında olduğumuz bir ayrıcalık olmakla birlikte bundan herkesin yararlanabileceğini inkar edemeyiz.

sorumluluk
sorumluluk

Otuzlu yaşlara geldiğinde çoğu insan aileleri ile bağ kurmaya başlar ve yalnız kalmanın sessizliği ve konforunun artık bulunması kolay değildir. İhtiyacınız olup olmadığına bakılmaksızın, bağımsız olmak birçok avantaja sahiptir.

Özgürlüğün önemini öğrenerek, yaşlandıkça mutluluk bulma olasılığınızı arttıracaktır. Yirmi yaşındayken yalnız yaşayabiliyorsanız, otuzlu yaşlarınızda yoğun bir yaşam tarzı da hoşnut bir şans olabilir. Kendinizi, sizin olmadığınız bir şey olmaya çalışırken gördüğünüz tüm o yıllara geri dönüp bakabilirsiniz, ancak hepsi öğrenmenin ve kendiniz olmanın bir parçasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir