Yüz Temizleme Cihazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle kadınların cilt bakımına ve cilt bakım ürünlerine ilgisi bir hayli fazla. Her geçen gelişen teknolojinin yanında bakım teknolojileri de günbegün gelişmektedir. Özellikle son yıllarda yıldız haline gelen Yüz Temizleme Cihazı şu sıralarda bir hayli ilgi görmekte.

yüz temizleme cihazı

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme cihazları her yüz tipi farklı olduğu için değişken başlıklara sahiplerdir. Her cildin tipine göre bir başlık ve cildin yapısına göre uygun bir modu bulunur. Sert, yumuşak ya da hızlı veya yavaş olmak üzere yüz temizleme cihazının modları arasındadır.

Yüz temizleme cihazını kuru olarak değil, bir krem ile beraber kullanılması gerekmektedir. Yüz temizleme cihazı cilt üzerinde kullanılırken dairesel dokunuşlarla uygulanılmalı aksi taktirde yüz bakımının istenilen sonuca ulaşılamamasına neden olur. Ayrıca rutin olarak kullanılmasında en ufak sakınca olmayan yüz temizleme cihazlarının kullanılması ensarında bilinmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır:

-Cilt yapısına göre bir başlık ve uygun bir mod seçilmelidir.

-Hassas cilde sahip kişiler cihazı kullanırken dikkatli olmalıdır.

-Sağlık bakanlığı onaylı ürünler tercih edilmelidir.

-Beraberinde kullanılacak kremler yüze uygun olmalıdır.

-Kullanılacak ürünün alerjik reaksiyon yaratmaması gerekmektedir.

Islak ve Kuru Ciltler Üzerinde Nasıl Kullanılmalıdır?

Uygulama esnasında cildi nemlendirecek yüz temizleme jellerinden veya kremlerinden faydalanmalıdır. İşlem sonrasında cildi ne soğuk ne de sıcak su ile yıkayarak kurulamalıdır. İsteğe bağlı olarak en son cilt nemlendirilebilir.

Kuru bir cilt üzerinde uygulanırken, çene ve burun bölgesine daha fazla odaklanılmalıdır. Ancak bu bölgelerde cilde bastırılmadan yüz temizliğini gerçekleştirmek bilinmesi gereken önemli hususlardan birisidir.

Yüz Temizleme Cihazı Çeşitleri

  1. Kıl Fırçalı
  2. Plastik Fırçalı olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Her iki çeşidin de otomatik ve manuel olmak üzere iki farklı cihaz tipi de bulunmaktadır. Ancak cilt uzmanları, Kıl Fırçalı yüz temizleme cihazlarının kullanılmasını, cildin hem temizliği hem de sağlığı için tavsiye ediyorlar.

Yüz Temizleme Cihazının Avantajları

Cildi derinlemesine temizler.

Kan dolaşımını hızlandırırı.

Cilt üzerindeki aşılı yağlanmayı kontrol altına alır.

Siyah nokta oluşumunu engeller.

Cilt üzerindeki ölü deriyi ve pürüzleri temizler.

Yüz Temizleme Cihazının Dezavantajları

Hassas bir cilde sahipseniz cildi tahriş edebilir.

Kuru bir cilde sahipseniz kullanımdan önce cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Aksi taktirde cildinizin kurumasına sebep olur.

Fazla kullanılması halinde cilt üzerinde kızarıklara neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir